Rybičky 48: Donots chtěli naše CD

Vydáno 24.02.2009 | autor: PR

Kutnohorská trojka Rybičky 48 vyhlásila několikatýdenní volno na skládání materiálu na svou třetí desku. Nejen o nové desce odpovídali Kuba Ryba a Petr Lebeda.

Rybičky 48: Donots chtěli naše CD Rybičky 48: Donots chtěli naše CD

V minulých týdnech jste měli koncertní volno na skládání nového materiálu k chystané třetí desce. Můžete už něco prozradit? Třeba nějaký tip na nový singl?
Petr: Skládalo se vcelku pilně. Jsou jak zbrusu nové písně, tak i předělaný materiál „ze šuplíku“. Fanoušci se mohou těšit na styl, na který jsou zvyklí v trošku novějším kabátu.
Kuba: Já prozradím snad jen to, že jeden ze singlu by měl být duetem s jednou českou zpěvačkou. Ale ještě nebudeme prozrazovat, kdo to bude.

Bude na nové desce tradičně třináct písniček?
P: Této tradici zůstaneme věrní. Písniček je sice víc, ale na desce se objeví to nejlepší z vymyšleného.

Začínají pomalu prosakovat informace o tom, že chystáte společné turné nebo dokonce vydání desky s německou kapelou Green Frog Feet, která se stala před pár lety vítězem MTV ROCKZONE, kde získali cenu BEST NEWROCKER. Co je na tom pravdy?
P: Opravdu chystáme společné turné po Česku, Slovensku, Německu, Rakousku, Polsku, ale i Dánsku.
K: Rýsuje se to na podzim. Důležité zatím je, že jak my, tak Green Frog Feet jsme na to natěšení. Ale my zpíváme česky, jsme česká kapela.


Jaký to pro vás je pocit, když si vás jako českou pop-punkovou jedničku vybere ke spolupráci kapela, která bývá jednou z hvězd letních festivalů, jako jsou Přeštěnice nebo Rock for People?
P: Green Frog Feet jsou především skvělí kluci se smyslem pro humor.
K: Naše zkušenost vesměs je, že čím lepší a známější kapela, tím „pohodovější" a skromnější lidi to jsou. Po našem koncertě v Přeštěnicích například přišel zpěvák z kapely Donots, což je pro mě taky obrovská star německého punkrocku, a požádal nás o naše CD, že se mu to líbilo. To je super pocit.

Co říkáte na oficiální návrat Blink 182 na koncertní prkna?
K: Moje nejoblíbenější kapela. Myslel jsem si, že to takhle dopadne, takže mě to zase až tak nepřekvapilo.
P: Je to samozřejmě super. Až budou hrát v Česku, tak je vezmeme jako předkapelu do klubu! (smích)

zdroj: Madree
zavřít