Red Bull Flying Bach znovu propojí breakdance s klasikou

Vydáno 22.09.2016 | autor: admin

Co by Johann Sebastian Bach říkal na to, že se jeho hudební kousky z 18. století dočkaly zpracování jedním z nejmodernějších tanečních stylů současnosti - bboyingu? Udělejte si vlastní názor, a to na show Red Bull Flying Bach, která se po čtyřech letech vrací zpět do ČR.

Red Bull Flying Bach znovu propojí breakdance s klasikou Red Bull Flying Bach znovu propojí breakdance s klasikou

.Jde o vůbec první projekt, který ztvárňuje Bachův "Dobře temperovaný klavír" tak, že kombinuje svět breakdance s klasickou hudbou. Unikátní představení se odehrají v září a říjnu v Praze a Ostravě. Je jich víc a svůj stěžejní projekt dotáhli k dokonalosti. Od poslední návštěvy Česka v roce 2012 berlínští tanečníci ze skupiny Flying Steps dospěli. Letos předvedou, jak se vážná hudba doplňuje se stylem breakdance neboli bboyingem, na představeních v Praze (23. - 24. září 2016) a Ostravě (1. října 2016).

Flying Steps: breakdance na Johanna Sebastiana Bacha i v Bratislavě

Proč by se měl člověk pořád točit na hlavě jen za zvuků elektronických beatů? Proč nezkusit rozpohybovat pružné tělo
za rytmu klavíru a cembala? Přesně tyhle otázky si v roce 2010, na samém počátku projektu Red Bull Flying Bach, kladli umělecký šíf taneční školy Flying Steps Vartan Bassil s dirigentem a klavíristou Christopherem Hagelem. Kladnou odpovědí jim byla dvě zcela vyprodaná světová turné, která ve více než 28 zemích už shlédlo přes 300 tisíc diváků.Těžko říct, kolik posluchačů si už od roku 1723, kdy J. S. Bach Dobře temperovaný klavír dokončil, vychutnalo tóny jeho celkem dvaceti čtyř preludií a fug. Bboys, kteří v sedmdesátých letech minulého století naopak pokládali kořeny tanečního stylu breakdance v ulicích New Yorku, zase možná netušili, že bude mít bboying s Bachem někdy něco společného. 21. století přineslo překvapení pro obě kultury. Breakdance se totiž mezitím rozšířil i do Bachova rodiště a krajané z Flying Steps, kteří patří k top bboy crews světa, si po téměř 300 letech vybrali právě jeho dílo k propojení dvou odlišných světů.

Vstupenky seženete v síti Ticketpro.

tz, jm

Témata: Red Bull Flying Bach, breakdance, Johann Sebastian Bach

zavřít