BLINK 182 - Blink 182

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Geffen / Universal 14 trax / 53:06 min Uchovávají vzhled pubertálních parchantů, ale dávno přitom kráčejí ulicí dospělosti. Bezejmenná novinka je ukazuje ve světle zručného muzikantství a překvapivé nápaditosti.

BLINK 182 - Blink 182 BLINK 182 - Blink 182

Mnozí je mají za typický příklad infantilního skatepunku, jehož jedinou náplní jsou prkénkové reje, alkoholu plná číše a tvarovaná roštěnka po boku. Jak se ovšem s takovou představou slučuje melancholická španělko-hra All Of This se zpěvem Roberta Smitha z Cure? Nebo poutavá acid-jazz-trip-hopová srandička The Fallen Interlude á la Cypress Hill? Ani otevírací Feeling This či I Miss You nepřesvědčí o stylové sterotypnosti Blink 182 a spíše upozorní, že Kaliforňané jsou melodicky i skladatelsky zručné trio.

Na eponymní, šesté studiovce lze najít z celkových čtrnácti kousků pouze dvě, maximálně tři klasické neopunkové vypalovačky. Byl by to osmý rychlík Go, možná devátá tempová horská dráha Asthenia a konečně předposlední, v kontextu asi nejslabší „ukolébavka“ Here''s Your Letter. Žádnou jinou část alba nejde vstřebat natolik jednoznačně, abychom mohli říct: „Tohle je moderní punk!“

Protože on to moderní punk není. Blink 182 jsou dalecí zažitým klišé stylu, pracují na relativně svébytném tvaru, kterému by asi nejvíce slušel termín melodický rock''n''roll. Jak jinak uchopit desku, která v sobě skrývá pop, hip-hop, rock, nu-metal, punk, funky a elektroniku? To prostě nejde, ani to nemá cenu. Blink 182 natočili zkrátka a jednoduše moc příjemné cédéčko. A hotovo, basta, vy starouši!

Luboš Kreč

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít