P!nk se vrátí v listopadu do Prahy

Vydáno 11.03.2009 | autor: PR

Americká zpěvačka P!nk prodlužuje koncertní turné Funhouse, se kterým navštíví i Českou republiku. V Praze vystoupí 19. listopadu.

P!nk se vrátí v listopadu do Prahy P!nk se vrátí v listopadu do Prahy

Sedmadvacetiletá zpěvačka, vlastním jménem Alecia Moore, začala se skládáním již jako čtrnáctiletá. První šance představit se před publikem se jí naskytla s nabídkou vystupovat každý pátek v místním klubu. Asi by v Philly klubu vystupovala se střídavými miniúspěchy dodnes, kdyby se tam jeden pátek nezastavil zástupce společnosti MCA, která v tu dobu hledala vhodné adepty pro novou R&B kapelu. Došlo na konkurz, kterým P!nk prošla bez problémů. V kapele Basic Instinkt se však necítila, a proto ji záhy opustila.


V roce 2000 vydává první album Can’t Take Me Home, které se stalo okamžitě platinové (několikrát). Záhy se vydala na turné, kde předskakovala kapele *N Sync. Poté se začala věnovat přípravám na své druhé album. Mezitím se podílela na skladbě Lady Marmelade určené pro film Moulin Rouge, na níž spolupracovala s Christinou Aguilerou, Myou a Lil‘ Kim. Ze skladby se stal velký hit nejenom v USA, ale i v Evropě. S vlastním singlem přichází až ke konci roku 2001. Skladba Get The Party Started se stala celosvětovým hitem, a vydláždila tak cestičku pro celou desku s názvem M!ssundaztood.
Znatelné přitvrzení přišlo s dalším dlouhohrajícím počinem Try This z roku 2003. Album bylo mnohem více rockově orientované, o čemž svědčí i skutečnost, že P!nk na něm kromě jiných spolupracovala s frontmanem kapely Rancid Timem Armstrongem, jehož rukopis se zapsal do osmi skladeb. V přestávce mezi nahrávkami se P!nk věnovala spíše svému soukromému životu – začátkem roku 2006 se provdala za motocrossového závodníka Careyho Harta. O pár měsíců později je již P!nk zpátky na scéně s novým albem I’m Not Dead, jehož vydání předznamenala skladba Stupid Girl, kterou doprovázel velice vtipný videoklip.

P!nk se rozhodla nahrávku podpořit na světovém turné, jehož evropská část zahrnula i Českou republiku, kde zpěvačka vystoupila 13. prosince v pražské Sazka Aréně. S novou nahrávkou nazvanou Funhouse se P!nk vrátila v listopadu 2008. Vydání předznamenal singl So What. Domácí publikum dostane 19. listopadu šanci přesvědčit se o zpěvaččiných kvalitách v rámci živého vystoupení v pražské O2 Aréně.

zdroj: Live Nation
zavřít