Rock for People: nová jména!

Vydáno 23.03.2009 | autor: PR

Na festivalu Rock for People, který proběhne od 4. do 6. července v Hradci Králové, zahrají Static-X, Therapy?, Comeback Kid a Strike Anywhere.

Rock for People: nová jména! Rock for People: nová jména!

Dramaturgie letošního festivalu Rock for People myslí tradičně i na početné vyznavače tvrdších hudebních stylů. Vedle již potvrzených veličin hard core a punkové scény Ignite a The Bouncing Souls se organizátorům podařilo pro festival získat další zvučná jména s tuzemskou širokou základnou fanoušků. Vůbec poprvé se v České republice představí čelní zástupci industriálního metalu Static-X. V Hradci Králové, kde Rock for People proběhne od 4. do 6. července, se tato nepřehlédnutelná čtveřice staví v rámci světového turné u příležitosti propagace nového alba Cult Of Static.


Oproti Static-X, kteří vydavatele potěšili dosud třemi miliony prodaných kusů nosičů, jsou Comeback Kid a Strike Anywhere po obchodní stránce skromnější. Po celém světě však spolehlivě plní středně velké haly. Comeback Kid reprezentují to nejlepší ze současné kanadské hard core scény, která se nebrání metalovou údernost prokládat naléhavými, podmanivými vsuvkami. Strike Anywhere z Richmondu pak mají podobně jako The Bouncing Souls kořeny v řízné punkové scéně 80. let.

Asi nejblíže ke grunge či rock´n´rollu pak mají irští Therapy?, kteří již tuzemské publikum nesčetněkrát přivedli do varu. „Jejich koncert na Rock for People 2003 patřil tehdy ještě v Českém Brodě k nezapomenutelným. Skoro dvanáct tisíc lidí zpívalo společně s frontmanem Andy Cairnsem největší hity Therapy? jako Nowhere, Isolation, Stories nebo Diane,“ popisuje Michal Thomes, spolupořadatel letního festivalu. Therapy? se přijedou pochlubit s novou nahrávkou Crooked Timber, jež se na pultech objeví poslední březnový týden.

Další jména headlinerů letošního 15. ročníku Rock for People budou oznámena 1. dubna. Více na www.rockforpeople.cz.

zdroj: RFP
zavřít