Štěpán Smetáček vydává novinku

Vydáno 10.04.2009 | autor: redakce

Bubeník, skladatel a producent Štěpán Smetáček přichází opět s netradičně pojatým albem. Hlásí, že je to album orchestrální, ale živé hudebníky, krom autora, na něm nenajdete.

Štěpán Smetáček vydává novinku Štěpán Smetáček vydává novinku

Po minulém studiovém počinu Reculture pod hlavičkou Štěpán Smetáček & friends, stylově roztříštěném od noisových ploch přes jazzrock k pop-šansonově skřípavým písním, vzniká tentokrát v domácí zvukové laboratoři jakýsi orchestr ze zkumavky. Bicí, hlasy a některé další nástroje jsou skutečné, většina ostatního je však z říše fantazie. „Materiál vznikal několik let, jsou to partitury víceméně pro sestavu, s jakou jsme hráli živě v letech 2004-07,“ říká Štěpán Smetáček.


Několika vokálních partů a textů se ujal Michael Kyselka, dlouholetý přítel a spolupachatel. Zbytek orchestru jsou postavy, které znám více, či méně, vřeštící trumpetista Salvatore a trombonisti jsou patrně z nějaké vesmírné lodi. To je obor, který se mě dříve vůbec netýkal, ale ve volném pádu jsme si rovni. Plátkový inkubátor vyvrhl sekci saxů a klávesáci se potloukali lesy smyčců jako houby v Budapešti.

Večírek k této příležitosti si můžete se Štěpánem Smetáčkem a jeho zatím blíže nespecifikovaným programem užít 25. 5. v klubu Mánes v Praze.

zdroj: www.smetacek.com
zavřít