AIM: rádi experimentujeme

Vydáno 18.04.2009 | autor: redakce

17. dubna pokřtí členové kapely Rybičky 48 novou desku spřízněných Lure of Senses. Na akci, která se koná v kolínských Starých lázních, vystoupí také italská formace AIM. Ta nám poskytla rozhovor.

AIM: rádi experimentujeme AIM: rádi experimentujeme

Marco, koncerty v Itálii máte téměř denně. Znamená to, že se hudbou živíte?
Ano, hrajeme hodně, ale ve skutečnosti nám jen hraní na živobytí nestačí. Abych se uživil, učím angličtinu na střední škole, a pracuji s naším bubeníkem Matteem v jeho agentuře ViaAudio.

Je těžké prosadit se s rockovou hudbou v Itálii? Mnozí Češi si myslí, že se u vás nehraje nic jiného než disco…
Je to docela těžké. Nemáme tam velkou scénu a rockové kapely často myslí na svůj byznys. To, co se snažíme vytvořit v naší oblasti, je opravdová rocková scéna, a s pomocí ViaAudio je to stále reálné.

Hrajete i akusticky?
Vždy, když jsem doma. Ale někdy i na turné. Doma, hodně rád experimentuji s elektrickou kytaru a samply.

Jak se ti líbilo v Praze, když jste loni v červenci hráli v Rock Café? Zdrželi jste se tu?
Praha je nádherné město, ale byli tam pouze jeden den – pouze na koncert 9. července. Doufám, že se do Prahy vrátím a strávím v tomto krásném městě více času. Snad příští prázdniny. 


Byli jste někde na pivu?
Při flákání se po Praze jsme zavítali do staré hospody – byla to malá tradiční hospoda – vypili jsme tam hodně piv. České pivo je opravdu dobré!

Hrálo se ti lépe na stagi v parku nebo raději v klubu na Stodolní?
Dávám přednost hraní v klubech, s menšími pódii. Tady je to snazší navázat úzký kontakt s publikem. Ale hraní na velké scéně v parku byla skvělá zkušenost, a určitě jsme svou hudbou oslovili mnohem víc lidí než hraní v klubu ve Stodolní.

Rozhodně v sobě nezapřeš svůj italský temperament. Ta divoká vášeň s kytarou v rukou na pódiu z tebe naprosto vyzařuje. Všiml jsem si, že jsi hrál v Ostravě bos. Proč?
Obvykle hraji bez bot. Myslím si, že mě to dokonce dělá více nespoutaným!

Jak rozpoznáváš dvojčata Mattea Camisasca od Marca Camisasca? Stává se ti někdy, že musíš počkat, až Matteo sedne za bicí a Marco vezme do rukou baskytaru?
Hrajeme spolu již deset let, takže je už rozpoznávám snadno. Musím se ale přiznat, že na začátku to nebylo tak jednoduché. Opravdu jsem musel čekat, až začnou hrát na své nástroje.

Jaký koncert u vás bys doporučil Čechům, kteří pojedou v létě do Itálie na dovolenou?
Nevím, kde budeme hrát v době dovolených. Ale na prázdniny já, jakožto poloviční Sicilan, doporučuji Čechům navštívit Sicílii, kde máme právě teď turné. Je to úžasná země – slunce, dobré jídlo, příjemní lidé. Myslím, že Češi by si Sicílii oblíbili.

Kdy a kde se zase může české publikum těšit na vás koncert?
Myslím, že budeme hrát v České republice letos v dubnu. To není až tak dlouhá doba. Už se těšíme na setkání na koncertě!

text Martin Peška
zavřít