CD ALGIDANCE CHILLOUT U REPORTU 4/04

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Cenami ověnčený mozek Ecstasy Of St. Theresa JAN P. MUCHOW po čase opět zkompiloval CD ALGIDANCE CHILLOUT, tentokrát s pořadovým číslem 3. Čerstvý držitel Českého lva a ceny pro Osobnost roku na Žebříku 2003 shromáždil nahrávky známých umělců se skladbami nadějných producentů a projektů. Těšte se na lahůdkovou přílohu dubnového REPORTU 4/04, který vyjde 2.4.

CD ALGIDANCE CHILLOUT U REPORTU 4/04 CD ALGIDANCE CHILLOUT U REPORTU 4/04


ALGIDANCE CHILLOUT VOL. 3 - tracklist

THE ECSTASY OF ST. THERESA
I`m (Not Really) Optimistic
rmx by DJ Wich
dříve nevydáno
Úspěšný singl z alba Slowthinking v zajímavém Wichově remixu. Stálice tuzemské experimentálně elektronické muziky v posledních letech sklízí i úspěchy v zahraničí, aktuálně spolupracovala i s britskými Placebo, jimž remixovala jednu skladbu!
www.eost.cz

SEVENTY SUN
More Fabrique
dříve nevydáno
Náladová, rytmická, nu jazzová, akusticko-elektronická hudba. Trochu naivistická, trochu melancholická, přitom však pozitivní a příjemná. Melodickým elementem seskupení je Radimon, který rád improvizuje na klavír, kytary, příčnou flétnu, saxofon a dechy. Bubeník a konzervatorista Tio je rytmickým živlem, kombinuje akustické nástroje, perkuse a elektronické pady, programuje rytmiku a stará se o celkový mix. Jazzman Petr Tichý s kontrabasem trio doplňuje – Radimon navíc vystupuje společně s DJ Tallem pod hlavičkou The Penguins.
www.seventysun.com

NINE BILLION NAMES OF GOD
Plastic Air
z alba Completely Wrong, 2001
Soubor tvoří Bugman a Cone, kteří společně se zpěvačkou Theresou natočili před třemi lety album Completely Wrong. Vybraná skladba pojednává stylem bajky o nášlapných minách.
www.bugman.wz.cz

ALEKS SVAENSSON
No Time Tolouse (Lautrec de Noir Mix by Eau de Toilette)
OST Who Is My Father
POD TÍMTO pseudonymem najdeme bánskobystrického producenta aDJe, bývalého člena ZooleX. Vydal 3 promo LP, přispěl na několik kompilací. Před třemi lety založil bookingovou agenturu Exorcist, která sdružuje DJs, vydává vlastní řadu kompilací Sun Superusers a mapuje dění na slovenské click`n`cut / ambient scéně. Pod hlavičkou Eau de Toilette působí one-man-project Juraje Karkuža, který se kromě muziky věnuje i výtvarnictví, literatuře a focení.
www.underground.sk/aleks

COMPUSTIC
In My Head (Who Is My Father? Movie Mix)
dříve nevydáno
Může být světloplachý introvert s pochroumaným sebevědomím a vzpomínkami na dětství bez otce úspěšným chilloutovým composerem? Pražský solitér je důkazem, že to možné je. Titulní skladba z filmu Who Is My Father nese výrazné autobiografické rysy.

BROOKLYN 42
Theme
OST Anděl Exit, 2000
Projekt Brooklyn 42 dal dohromady Jan Čechtický u příležitosti soundtracku k filmu Anděl Exit a pojmenoval ho podle smíchovského činžáku, kde hrdinové filmu žijí. Kromě Čechtického v něm najdeme i Yardu Helešice ze Support Lesbiens a zpěvačku Ohm Square Charlie One. Soundtrack byl nominován na Anděla v kategorii taneční a klubové hudby.

CLOSEEN COUNTER
Capilary Elevation
dříve nevydáno
Mladý pražský producent a skladatel Viktor Parma, student elektrotechniky na ČVUT. Jeho tvorba je ovlivněná spojením mnoha různorodých stylů, patrněje vliv jazzových harmonií a "bukemovských" nálad. Upozornil na sebe „zvonečkovým“ remixem skladby Silent Scream od Skyline, nadšeného ohlasu se pak dostalu jeho tracku Something Special, který mj. ve svém remixu vydal drum’n’bassový premiant Juanita Juarez.

NIERIKA
Isabella
z alba Hydroponicum, 2003
Debut kopřivnického souboru se setkal s příznivými ohlasy, na výsledném mixu se navíc podílel producent Dušan Neuwerth (Tata Bojs, EOST, Kryštof aj.) Na křtu v lednu v pražském Paláci Akropolis nechyběli členové EOST Jan P. Muchow a Sifon. Track Schwarzblack jste mohli slyšet už na CD Algidance Chillout Vol. 1

VALVE FAWN SANDBANK
Plachtění
dříve nevydáno
Lítací sny mívá duo elektronických experimentátorů z Teplic asi poměrně často. Alespoň tomu napovídá až beztížně tranceová nálada většiny jejich skladeb. Nadšené ohlasy na jejich účast na Algidance Chillout Vo. 2 stejně jako jejich aktuální track Plachtění dokazují, že o tomto nadějném projektu ještě uslyšíme.

www.algidance.cz
zavřít