Pink Floyd se dočkají vzkříšení

Vydáno 10.06.2009 | autor: PR

Letos uplyne 30 let od vydání jedné z nejzásadnějších desek rockové historie. K tomuto výročí proběhne 31. října ojedinělá multimediální show Filipa Benešovského.

Pink Floyd se dočkají vzkříšení Pink Floyd se dočkají vzkříšení

30. listopadu 1979 vyšlo nejslavnější album britské skupiny Pink Floyd The Wall. Koncertní podobu, kdy se na jevišti stavěla skutečná zeď z lepenkových tvárnic, viděli fanoušci jen ve čtyřech městech (Londýn, Los Angeles, New York a Dortmund), protože vystoupení bylo náročné na prostor i na organizaci. I když se The Wall dočkala zfilmování, obrazový záznam koncertního provedení neexistuje. 31. října 2009 máte jedinečnou možnost, jak nejvýznamnější dílo Pink Floyd zažít na vlastní kůži. Multimediální show Filipa Benešovského je přesvědčivým provedením hudby Pink Floyd včetně všech scénických, zvukových a světelných efektů.


Hudbu obstarává zhruba dvacetičlenné hudební těleso, které zahrnuje jak moderní elektrické nástroje, tak smyčce nebo žestě. Účinkuje také dětský sbor. Poctu monumentálnímu dílu o lidské ošklivosti přijdou vzdát také Michal Malátný (Chinaski), Jan Neckář (Bacily), Zdeněk Kluka (Progres 2), Roman Dragoun (Progres 2) nebo nestor české rockové kytary Radim Hladík. Představení je opatřeno kvadrofonním zvukem, který rotuje sálem, obřími tvárnicemi, mnoha rekvizitami, filmovými střihy, českými titulky a také četnými drobnými hereckými výstupy.

zdroj: Ivan Rössler
zavřít