Kašpárek v rohlíku se vrací navždy

Vydáno 06.07.2009 | autor: PR

Nové pokračování projektu Kašpárek v rohlíku nese podtitul Kašpárek navždy a představí se na něm Márdi, Milan Cais, Tonya Graves, Lenka Dusilová a řada dalších.

Kašpárek v rohlíku se vrací navždy Kašpárek v rohlíku se vrací navždy

Kašpárek v Rohlíku, to je dětské divadelní představení, kapela, show, legrace, CD Bejbypank, šapitó, hvězdy a i možná kašpárek. Kašpárek v rohlíku před dvěma lety odstartoval představením Loutkohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích a následným veleúspěšným albem Bejbypank. Následné festivalové turné a reakce publika potvrdily oprávněnost tvrzení, že takový projekt v současné době u nás nemá obdoby. Právě proto se režisér divadelních předloh, textař a dramaturg projektu David Dvořák společně s dalšími zakladateli Kašpárka v rohlíku rozhodli pokračovat a připravit nové představení i nové CD. Album Kašpárek navždy pokračuje tam, kde skončilo album Bejbypank.
 


Stále je určené dětem i dospělým, spojuje kvalitní hudební materiál, výborné texty a tomu odpovídající interprety. Zatímco album Bejbypank bylo někdy až punkově přímočaré, novější podoba Kašpárka absorbovala další barvy světových hudebních vlivů, a tak je album hudebně mnohovrstvé. Jeden z otců projektu Ondřej Pečenka z kapely Folk3Mail říká:. „Tentokrát se role více rozdělily a hlavní výběr songů a celkovou hudební produkci jsme převeleli na Dušana Neuwertha. David Dvořák obhájil roli vrchního dramaturga, pintlicháře a umanutého logika, což vedlo k neskromným cílům. Ty se podařilo naplnit. Co víc si máme přát?


Na skladbách desky Kašpárek navždy se tentokrát podílelo mnoho autorů a také samotné nahrávání připomínalo další pokračování globální akce LIVE AID. „Ještě že vydáváme tzv. cédesku, cédéčko vložené do formátu klasické vinylové desky, a máme tak víc prostoru pro vypsání všech zúčastněných umělců,“ říká Ondřej Pečenka. Až na výjimky Dvořákovy texty ohudebnili většinou kašpárkovi muzikanti (Jirka Šponar, Filip Nebřenský, Márdi, Milan Cais, Dušan Neuwerth Ondřej Pečenka, Jiří Hradil), další muziku přidal například Michal Thomes a Martin Horáček.

Nejbližší akce Kašpárka v rohlíku v „plné verzi“, tedy i se šapitó, divadlem a koncerty:

17.-18. 7. Pohoda - Trenčín, Slovensko
30. 8. Kašpárkův Brod - Český Brod
1.-5. 9. Vyšehrátky - Praha

zdroj: Indies

Rozhovor najdete v aktuálním REPORTU 7-8/09.
zavřít