Mighty Sounds už odpočítává dny

Vydáno 07.07.2009 | autor: PR

Pátý ročník festivalu Mighty Sounds je již téměř za dveřmi. Letní ska-punková exploze se tradičně odehraje v Olší u Tábora ve dnech 17. 7 - 19. 7. a nabídne více jak 150 kapel.

Mighty Sounds už odpočítává dny Mighty Sounds už odpočítává dny

Na sedmi scénách vystoupí více jak 150 interpretů z dvaceti zemí světa. Hudební dění se bude odehrávat na třech živých pódiích, třech Djs scénách a v divadelním šapitó, které kromě divadelních představení a různých performerů nabídne i pestrý hudební program. I v letošním roce se představí zástupci z kolébky ska a reggae. Tentokrát to budou jamajští veteráni Pat Kelly a Dave Barker se svým mladším anglickým kolegou Chrisem Ellisem. Evropskou reggae špičku budou reprezentovat Francouzi Dub Inc. Svoji nenapodobitelnou verzi dirty reggae přiveze americká formace The Aggrolites. Z dalších ska/reggae headlinerů stojí za zmínku kultovní švédská kapela Liberator nebo New York Ska Jazz Ensemble. Dále se mohou návštěvníci těšit slovinské skapunkové vtipálky Elvis Jackson, maltskou 2tone úderku The Rifffs, italské ska rebely Talco a jejich španělské kolegy La Gossa Sorda.

The World Inferno Friendship Society


Ze země tulipánů dorazí holandský showman Mark Foggo a evropská legenda Mr. Review. Mighty Sounds není ale zdaleka jen o ska a reggae. Stále silnější pozici získávají v dramaturgii festivalu rock'n'rollová tělesa. Fajnšmekři jistě ocení kanadské punkové veterány NoMeansNo, legendární Angličany Buzzcocks, švédské drsňáky Backyard Babies, švýcarské rockabilly trio The Peacocks nebo  punkový kabaret The World Inferno Friendship Society. Česko-slovenskou scénu budou reprezentovat nejen stálice jako Polemic, Sto Zvířat, Fast Food Orchestra, Prague Ska Conspiracy, The Chancers, NVU, Totální Nasazení, ale i spousta mladých a nadějných souborů všech možných žánrů.


zdroj: www.mightysounds.cz
zavřít