O2 Sázavafest v rytmu hip hopu

Vydáno 25.07.2009 | autor: redakce

Stage časopisu REPORT bude celý O2 Sázavafest nabízet tu nejkvalitnější muziku. Dojde i na špičky česko-slovenského hip hopu Indy & Wich a Vece.

O2 Sázavafest v rytmu hip hopu O2 Sázavafest v rytmu hip hopu

Slovenští rappeři Vec a Zverina zahrají v REPORT TENTU téměř hodinovou show prvotřídního hip hopu. Vec, který začínal v 90. letech jako člen dnes již legendární skvadry Trosky, vydal před rokem druhé sólo Funkčný veterán. Kromě odlehčených tracků na téma „ženy, víno, zpěv“ se jako jeden z mála slovenských rapperů pustil i do kritiky společnosti a samotného Slovenska. Jak dokládá jeho poslední videoklip Tu, nenechal na své rodné zemi nit suchou. Zverina představí na sázavském festivalu aktuální počin Zvierací Inštinkt.

Jak vypadá spojení těchto dvou rapperů naživo, můžete zažít na vlastní kůži v pátek 31. 7 od 18:00.Indy&Wich tvoří společně s PSH páteř pražského hip hopu. Na kontě mají dvě alba (My3 a Hádej kdo) a historicky první český beef – v roce 2005 se do Indyho opřeli Hugo Toxxx a Marpo (dnes bubeník Chinaski) a následovala lyrická mela. Několik měsíců trvající slovní přestřelka nadobro změnila zvuk českého rapu. Koncerty Indyho & Wiche jsou plné energie a patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co lze v domácím hip hopu slyšet.

Na vlastní oči a uši se o tom můžete přesvědčit v pátek 31. 7. od 20:20. Oba koncerty proběhnou v REPORT TENTU.mp
zavřít