AIR v Roxy

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Kapela, na jejíž příjezd se v Čechách čeká už hodně dlouho, Francouzi, jež dali světu elektronický retro-pop, a povinné jméno ve sbírce hudebního fandy 21. století - to jsou Nicolas Godin a Jean-Benoît Dunckel - prostě AIR.

AIR v Roxy AIR v Roxy

AIR (FR) live
Úterý 29. června 2004 19:00 hod
Roxy, Dlouhá 33, Praha1
Předprodej: TicketPro, TicketStream a v klubu RoxyJejich pražský koncert, nachystaný na úterý 29. června, pak nemůže být ničím jiným než velkou událostí a horkým favoritem na letošní koncert roku. V současné době je na posluchačském i novinářském výsluní jejich již pátá deska Talkie Walkie“, se kterou se svým způsobem vracejí k prvotině „Moon Safari“, a nutno dodat, že tím kdekoho příjemně potěšili. Avšak i vydání předešlých alb „10,000 Hz Legend“, soundtrack „Virgin Suicides“ nebo remixové „Everybody Hertz“ doprovázela s pravidelností velká přízeň posluchačů a kritiků. Singly jako „Sexy Boy“ nebo „How Does It Make You Feel“ se staly hity a dodnes platí za kultovní záležitosti. Ze skladeb AIR byla vždy cítit upřímnost, pečlivost a nepostradatelná francouzská elegance, jež byly v ně vkládány, na druhou stranu však také dětská hravost a jednoduchost. Nezřídka bývají skladby s podobným feelingem označovány jako „á la AIR“. Jejich nezaměnitelný zvuk se dnes neustále snaží napodobit zástupy mladých talentů ve snaze prosadit se, stejně tak jako oni, i za hranicemi elektronické scény. Proto jsou a ještě dlouho AIR budou vzorem pro spoustu z nich. Pro „pasivní“ publikum pak naplňují představu kvalitní a příjemné hudby unikátní povahy.

Že ještě nemáte lístek na jejich koncert v Roxy? Nadechněte se! Předprodej lístků na AIR již probíhá v síti TicketPro, TicketStream a v klubu Roxy. Stojí 690,- korun a bude se skutečně jednat o čistě klubové vystoupení.

www.intairnet.org
zavřít