Gogol Bordello zaútočí na Prahu

Vydáno 06.08.2009 | autor: PR

Gypsy punkoví Gogol Bordello vystoupí 11. prosince v pražské Incheba Areně. Po koncertě na festivalu Rock For People to bude již jejich druhá letošní zastávka v České republice.

Gogol Bordello zaútočí na Prahu Gogol Bordello zaútočí na Prahu

Gogol Bordello se proslavili po celém světě divokými koncerty, které míchají cikánskou a východoevropskou hudbu, ska, rock´n´roll a vše rebelské od flamenka až po perestrojkový punk. V centru pozornosti jednoznačně stojí, skáče a svíjí se charismatický zpěvák a kytarista Eugene Hutz, potomek ukrajinských Romů, který prošel z Kyjeva přes utečenecké tábory v západní Evropě až do multikulturního New Yorku.


Za dobu existence kapely se z něj stala globální celebrita, která dává stovky rozhovorů, vystupoval s Madonnou na koncertu Life Earth, hrál v jejím režijním debutu Filth and Wisdom či po boku „Froda“ Elijaha Wooda a ve svých výrocích si nebere žádné servítky. Na pódiu mu zdatně sekundují další muzikanti z Ruska, Izraele, USA, Ghany, Ekvadoru a dvě tanečnice. O síle a energii jejich koncertů svědčí i to, že letos na festivalu v dánském Roskilde získali Gogol Bordello jako jediná kapela plný počet hvězdiček v hodnocení všech vystupujících.

zdroj: Arts Marketing
zavřít