MIG 21 - Snadné je žít

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

V TĚCHTO dnech se stává debut kapely MIG 21, partičky kolem Jiřího Macháčka, prodejním šlágrem. Koneckonců, proč ne. Samotáři byli úspěšní, Jirka Macháček je bez diskuse zajímavou osobností pro vznik kultu a MIG 21 je o především legraci a tu mají přece lidi rádi! Necítím jediný negativní předsudek vůči čemukoliv kolem Macháčka (ba naopak, jeho mediální vystupování je mi nadmíru sympatické). Pouze se domnívám, že debut Snadné je žít je průměrná deska (s nadprůměrně graficky zpracovaným obalem).
Na poprvé jsem se všem hudebním i básnickým vtípkům poctivě zasmál. Ale již po druhé skoro všechny legrácky ztratili svůj šmrnc a ztekly jako marmeláda na okraj zájmu pustit si album po třetí. Jedná se o čistě subjektivní pocit, ale nedomnívám se, že budu jediný, který bude tento problém u MIG 21 řešit. Záměrná jalovost interpretace hudebních i textových složek alba může vskutku mnohým způsobit nepřekonatelnou překážku k uchopení jejich tvorby. Ovšem již teď je jisté, že to bude zhruba stejně početný dav posluchačů jako ten, který bude tento způsob vnímat jako ideální k jakékoliv zábavě. Nic proti ničemu.
Nechci jít proti té spokojené mase. Té, kterou jsem několikrát viděl rozzářenou na vystoupeních Macháčka a spol. I já patřím mezi ty, co rádi inhalují věty jako "v dnešním světě kompjůtrů, pravdu má jen bouchačka", ale stačí mi jeden šluk a nemusím hned celou krabičku cigaret. Takovýmto vášnivým kuřákům lze debut vřele doporučit. Ty občasné namísto čtení odborně pitvající recenze odkazuji na vlastní náslech alba v obchodu s kompakty. Na tohle si musí udělat názor každý individuálně. Masa trochu mate. Trochu.

MIG 21 - Snadné je žít MIG 21 - Snadné je žít

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít