Prahu čeká punk-rocková smršť

Vydáno 31.08.2009 | autor: redakce

Pražský Abaton čeká v sobotu 10. října první ročník festivalu Viva La Fest, kde se představí Rybičky 48, Green Frog Feet či rockové trio AIM.

Prahu čeká punk-rocková smršť Prahu čeká punk-rocková smršť

Kromě křtu nové desky Rybiček 48 a natáčení materiálu na chystané DVD se představí úspěšní slovenští punk-rockeři MF, německý vítěz MTV Best Newrocker 2005 Green Frog Feet nebo italské indie-rockové trio AIM. "It´s Okay a další nové hity z alba On Top Of The Bottom představí němečtí Green Frog Feet, kteří za svou desetiletou kariéru stihli zahrát po boku Pink, The Hives či Simple Plan, ale k českému publiku mají zvláštní vztah," prozradil tour manager kapely Martin Řehoř o skupině, která si v České republice našla i svého nového koncertního partnera, kterým jsou Rybičky 48. Společně před koncertem v Abatonu obrazí několik evropských měst v rámci společného turné k novým deskám.


Vrcholem večera bude křest CD Viva la Revolución kapely Rybičky 48. Během křtu se bude natáčet nové DVD, o kterém kapela uvažovala už vloni. Na křtu by neměli chybět ani hosté, kteří společně s kutnohorskou kapelou natáčeli ve studiu: rockerka Bára Zemanová, hitmaker Michal David, kytarista Honza Štrup ze skupiny Medvěd 009 a cellista Jaroslav Olin Nejezchleba známý z kapel Njorek, ETC s Vladimírem Mišíkem nebo Blues Session. Mezi dalšími zahrají například rockové skupiny No Heroes, Bek Ofis, Loyca, Imodium, idie-rock´n´rollová parta The Slots, indie-poprockoví mladíci Fake Tapes.


Návštěvníci se ale také mohou těšit na kabátovské souputníky Tlustá Berta a světoznámého jazzového baskytaristu a otce Kuby z Rybiček 48 v jedné osobě Pavla Jakuba Ryby, který se chystá v Abatonu oslavit své 48. narozeniny. Svůj velký návrat na hudební scénu 10. října zažije i velmi žánrově pestrá kapela Temperamento.

zdroj: Madree
zavřít