Autorickshaw: indické rytmy v Praze

Vydáno 08.09.2009 | autor: redakce

Indicko-kanadská skupina Autorickshaw spojuje filmovou hudbu Bollywoodu se západním jazzem a popem. V Praze vystoupí 9. září v Paláci Akropolis.

Autorickshaw: indické rytmy v Praze Autorickshaw: indické rytmy v Praze

Hlavními oporami čtveřice jsou zpěvačka Suba Sankaran a virtuóz na tabla Ed Hanley. Skupina byla dvakrát nominovaná na cenu Juno, obdobu americké Grammy, v roce 2005 získala cenu Canadian Independent Music Award a velkou cenu v soutěži John Lennon Songwriting Competition roku 2008. Zpěvačka Suba Sankaran vyrůstala v rodině hráče na buben mridangam Trichy Sankarana. Další oporou čtveřice je virtuóz na tabla Ed Hanley který věnoval patnáct let studiu indických rytmů.

Autorickshaw: Maya from Autorickshaw on Vimeo.Suba studovala na univerzitě jazz a etnomuzikologii, vedle toho zpívá bollywoodské filmové melodie s Hannaford Street Silver bandem a západní pop 80. let s a-capella skupinou Retrocity. Vydání debutového alba Autorickshaw financovala tím, že vystupovala na ulici, nahrávka vzbudila nadšení kritiky i veřejnosti. Skupina vystupovala na největších jazzových i folkových festivalech Kanady i USA. Jako host se 9. září představí Ridina Ahmedová.

zdroj: Rachot Production
zavřít