Alice In Chains se vrací do Prahy

Vydáno 09.09.2009 | autor: PR

Obnovení Alice In Chains se do České republiky navrátí po třech letech, 24. listopadu vystoupí ve velkém sále pražské Lucerny, kde představí nové album Black Gives Way to Blue.

Alice In Chains se vrací do Prahy Alice In Chains se vrací do Prahy

V devadesátých letech patřili Alice In Chains k nové generaci rockových hudebníků. Reprezentovali vlnu kapel z amerického Seattlu a hlásili se k tzv. grunge, stylu inspirovanému punkem a indie rockem celosvětově zviditelněným hlavně legendární Nirvanou. Alice In Chains se prosadili hned prvním albem Facelift, opravdové hvězdy z nich ale udělalo až druhé album Dirt z roku 1992. Kapela se na něm mimo jiné otevřeně přihlásila k drogovým experimentům. Alkohol, drogy a závislost na nich se později staly skupině osudnými. V roce 2002 byl zpěvák Layne Staley nalezen mrtvý, předávkovaný kokainem a heroinem.


V roce 2006 našli Alice In Chains za mrtvého zpěváka náhradu ve Williamu DuVallovi a letos s ním natočili novinku s pracovním názvem Black Gives Way To Blue. První ukázku z alba si už nyní lze poslechnout na internetových stránkách Alice In Chains. Kromě Jerryho Cantrella se v Lucerně objeví i další původní členové kapely - basista Mike Inez a bubeník Sean Kinney.

zdroj: Live Nation
zavřít