UDG: už si nehrajeme na Gorillaz

Vydáno 15.09.2009 | autor: PR

UDG se počátkem října rozjedou na Autoportrét Tour, na kterém představí hlavně skladby z aktuálního alba. Šňůra začíná 2. října koncertem v Jablonci.

UDG: už si nehrajeme na Gorillaz UDG: už si nehrajeme na Gorillaz

Jak je zřejmé již z názvu, bezmála dvouhodinový koncertní program bude tentokrát postaven především na skladbách z novinky, třetího studiového alba Autoportrét. Setlist samozřejmě ale neopomine ani žádný z osvědčených hitů jako Motýl, Hvězdář, Kurtizána nebo Piloti. “Při organizaci turné se vždycky snažíme o to nepohybovat se na stále stejné trase a zařadit do rozpisu nová místa. Občas i taková, kde se běžně nekoncertuje a kde nás tamní fanoušci nemají tolik příležitostí vidět. Mimochodem jsou to často právě oni, kdo nás svými žádostmi o vystoupení inspirují,” komentuje přípravu turné Jugi.


Vůbec poprvé tak UDG letos na podzim vystoupí např. ve Zdislavicích u Benešova, v Přerově, Volyni nebo Třeboni, z obvyklých zastávek mají na programu např. Ostravu, Olomouc, Brno, Plzeň či domovské Ústí nad Labem. Kompletní výčet koncertů je k dispozici na www.udg.cz. Paralelně se začátkem turné uvede kapela do médií svůj nový videoklip Éterická, na kterém opět spolupracovala s Martinem Snášelem (režie, kamera) a ve kterém se po delší době opět sama ukáže. “Konec hraní si na Gorillaz,” glosuje s úsměvem tuto skutečnost zpěvák Petr Vrzák.

Koncerty UDG bude po celé turné zahajovat karlovarská skupina Liwid, která v minulosti předskakovala např. Kryštof, Ewě Farne či The Prostitutes.

zdroj: VIS-A-VIS PRODUCTION, foto: Roman Černý
zavřít