Nil zvou na pražský koncert posily

Vydáno 30.10.2009 | autor: redakce

Českotřebovská formace Nil zahraje v pražském klubu Vagon 3. listopadu a na koncert si pozvala zajímavého hosta - kytaristu Adama Kowalczyka z kapely LIVE.

Nil zvou na pražský koncert posily Nil zvou na pražský koncert posily

Členové slavné americké kapely LIVE si padli do oka s muzikanty české skupiny Nil, v jejímž čele stojí zpěvačka Hanka Kosnovská. Kytarista LIVE Adam Kowalczyk dokonce přijede své české oblíbence podpořit 3. listopadu na jejich koncert v pražském klubu Vagon. Tam mimo jiné vystoupí jako host se svým akustickým blokem. Pár dnů na to se Nil zavřou do studia, kde začnou pod dohledem producenta Ecsona Waldese nahrávat nové album. Vyjít by mělo na jaře a stejně jako dva roky starý debut opět u Indies Scope. „Se členy amerických LIVE jsme se poprvé potkali, když jsme byli na turné v Holandsku. Adama jsem se pak později přes Facebook zeptala, jestli si nechce s náma přijet zahrát do Prahy, a on odpovědel, že rád,“ popisuje zpěvačka Hanka Kosnovská.


S Nil(em) bude na pražském koncertě hostovat i maďarská zpěvačka Flora Winkler. „Chystáme se s Florou zazpívat duet. Vybrali jsme si písničku I Alone od LIVE, tak doufáme, že se Adam Kowalczyk přidá,“ dodává zpěvačka, která se se svou kapelou hned poté chystá do studia nahrát druhé album. „Deska by měla být hotová na jaře. Točit začneme sedmého listopadu ve studiu Biotech. Koprodukce se ujme Jiří Paška aka Ecson Wales,“ prozradila Kosnovská. Kapela NIL vznikla v květnu 2003 v České Třebové. Na jaře 2006 se potkala s producentem Petrem Slezákem. S ním natočila v červenci téhož roku debutové album, které vyšlo v únoru 2007 pod názvem The River Spring.

zdroj: Indies Scope
zavřít