U.K. Subs: punkáči míří do Prahy

Vydáno 09.11.2009 | autor: PR

U.K. Subs vznikli před 33 roky a dodnes patří mezi punkové legendy. V rámci svého turné se podívají i do České republiky, když v únoru zavítají do pražského Lucerna Music Baru.

U.K. Subs: punkáči míří do Prahy U.K. Subs: punkáči míří do Prahy

V roce 1976 se dali dohromady ještě pod názvem United Kingdom Subversives, inspirováni punkovými klasiky Damned a The Ramones. O rok později, když vypukla punková revoluce, hráli ve většině londýnských náleven a na známou kompilaci Farewell to the Roxy umístili dvě své skladby, včetně minimalistické klasiky I Live in a Car. Jejich úspěch na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let byl zarážející. Přestože se se svou drsnou produkcí nedostali do rádia, vydali v letech 1979-81 sedm singlů, které se dostaly do UK Top 30, a začaly se hrát po celém světě, což vlastně pokračuje až dodnes.


Z té doby můžeme jmenovat písně jako Stranglehold, Tomorrows Girls, Party in Paris nebo Teenage. Alba Brand New Age a Crash Course se obě po svém vydání dostala do první desítky na britských ostrovech. Personální sestava se měnila, kapelou prošly na tři desítky lidí, stejně tak i nahrávacích společností bylo několik, dvě věci však zůstaly stejné po celou dobu. Nezničitelný Charlie Harper na pozici zpěváka a průrazná punková síla na pódiích po celém světě.Roku 1997 se k Charliemu vrátili i kytarista z klasické éry Nicky Garratt a basák Alvin Gibbs a v tomto složení hrají za pomoci bubeníka Jamie Olivera dodnes. Na přelomu století vyšel kapele výběr největších hitů příznačně nazvaný Sub Mission, poté i deska, kde si hudbu U.K. Subs zahrály jiné kapely, a i nadále vycházely nové řadovky (Universal, Violent State nebo loňská Warhead).

U.K. Subs vystoupí v pražském klubu Lucerna Music Bar 8. února 2010 a jako předkapela se představí The Vibrators.

zdroj: D Smack U
zavřít