Scorpions jedou turné, Prahu neminou

Vydáno 03.12.2009 | autor: PR

Němečtí Scorpions se vrací do České republiky. V rámci dvou ročního turné objedou všechna významná světová města, do Prahy zavítají 15. března 2010.

Scorpions jedou turné, Prahu neminou Scorpions jedou turné, Prahu neminou

Německá skupina Scorpions vznikla v roce 1965 zprvu jako žákovský soubor, který založil Rudolf Schenker. Profesionálně byli Škorpióni založeni v Hannoveru až v roce 1969. Zakládající sestavu Scorpions tvořil doprovodný kytarista, zpěvák Rudolf Schenker, kytarista Karl-Heinz Follmer, baskytarista Lothar Heimberg a bubeník Wolfgang Dziony. V roce 1971 Follmera nahradil Rudolfův mladší bratr, kytarista Michael Schenker, a ke skupině se přidal zpěvák Klaus Meine.


Po vydání debutového alba Lonesome Crow Michael Schenker v roce 1973 přestoupil ke slavnější anglické formaci UFO a o rok později již ze základní sestavy zůstal jen rytmický kytarista Rudolf Schenker a vokalista Klaus Meine. Oba pak natrvalo zůstali vůdčími osobnostmi Škorpiónů. Za svoji kariéru si Scorpions vyzkoušeli rozmanité metody tvorby – od spolupráce s Berlínskou filharmonií, přes elektronické experimenty na albu Eye II Eye, až po čistě akustickou desku Acoustica.Svých nahrávek prodali více jak 100 milionů a bez nadsázky lze Scorpions považovat za nejúspěšnější německou kapelu. Mezi jejich největší hity patří hymnické Wind of Change, Rock Like a Huricane nebo Still Loving You, a právě tyto skladby nesmí na žádném koncertě Scorpions chybět. Stejně tak tomu bude i na pražském koncertě v O2 Areně.

zdroj: Live Nation
zavřít