Bongout chystají výstavu v Praze

Vydáno 19.12.2009 | autor: PR

Berlínské grafické studio Bongout vystaví v pražské galerii Tribo své plakáty, kterými se prezentovali například Sonic Youth, The Jesus Lizard a Nick Cave. Výstava potrvá od 15. ledna do 27. února 2010.

Bongout chystají výstavu v Praze Bongout chystají výstavu v Praze

Bongout patří v oblasti sítotisku mezi lídry evropské scény. Prosluli také svými limitovanými edicemi ručně tištěných knih, tzv. art books, a své know-how letos mimo jiné představili na prestižním knižním veletrhu New York Art Bookfair, kde vedli workshop o sítotisku a vedení galerie. Jejich „art books“ jsou součástí sbírky MoMa Library (knihovny newyorského Musem of Modern Art).


Pro plakáty od Bongout jsou charakteristické koláže, hravost, punková syrovost a kreativní duch berlínské výtvarné scény.  Díky energii, která z plakátů vyzařuje, mají velký potenciál stát se kultovním sběratelským dílem. Výstava českému publiku představí jedinečnou kolekci autorských designových plakátů, které Bongout vytvořili pro koncerty hudebních kapel, jako například Sonic Youth, The Jesus Lizard, Nick Cave & The Bad Seeds, Slayer, Slipknot či Urlaub in Polen.

zdroj: 4press
zavřít