Žebřík 2009 v plném proudu

Vydáno 16.01.2010 | autor: redakce

Chcete-li sdělit svůj názor na uplynulý hudební rok, podpořit své favority a ještě něco vyhrát, lezte na Žebřík! Hlasování v prestižní anketě právě začalo.

Žebřík  2009 v plném proudu Žebřík 2009 v plném proudu

Žebřík vstoupil už do 18. roku své existence! V prvním, lednovém kole hlasují fanoušci bez jakéhokoliv omezení pro jejich libovolného favorita. Stačí poslat sms na č. 900 06 09 ve tvaru specifikovaném na www.ireport.cz/cz/sekce/zebrik+hlasovani/. Z výsledků vzejde pět nominovaných v deseti kategoriích, kteří budou zveřejněni 1. února. O definitivních výsledcích se poté rozhodne ve druhém kole, které poběží do konce února.

Žebřík je anketa česko-slovenská. V její domácí části lze uvádět i zahraniční umělce dlouhodobě působící v ČR a SR. Hlasuje se v kategoriích Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Hudební DVD, Film a také v jediné záporné: Průser roku.


Stejné rozdělení platí i pro zahraniční část ankety, do níž lze hlasovat až do 28. února. Každý hlas bude slosován o atraktivní ceny partnerů Žebříku (telefony, oblečení, slevové karty, hotelové ubytování a večeře, vstupenky na vyhlášení Žebříku…).    

Vyhlášení cen proběhne 5. března od 20 hodin v plzeňském Domě kultury Inwest. Během pětihodinového programu, který moderuje režisér Zdeněk Suchý, budou opět oceněni první tři umělci v každé kategorii. Ti převezmou originální sošky renomovaného výtvarníka Václava Česáka, zvané Tančící „R“.


Vystoupí např. Nightwork, kteří pokřtí a představí nové album, se speciálními sety se představí UDG, Tata Bojs, Vypsaná fixa a další.

„Best of“ koncert chystá Dan Bárta, který v Plzni zazpívá se všemi nejdůležitějšími kapelami své kariéry – zazní hity Alice, Illustratosphere, J.A.R., Snowboarďáci i Sexy Dancers!

Dan Bárta v Plzni odstartoval svou úžasnou kariéru, bývá pravidelným účastníkem i častým vítězem Žebříku, takže je bezpochyby nejvhodnějším kandidátem na tuhle koncertní specialitku. Loni se navíc zaskvěl jako host nezapomenutelné show Glenna Hughese, a tak ho fanoušci jistě rádi letos uvidí v hlavní roli. Na pódiu se během večera objeví všichni jeho zásadní spoluhráči, “ komentuje tento unikátní projekt Jarda Hudec za pořádající magazín REPORT.

Druhá scéna bude ve znamení hip hopu a taneční hudby v podání předních DJs. Další program bude pokračovat na after party ve vyhlášeném plzeňském klubu Buena Vista.


Vítězi minulého Žebříku byli Kryštof, Aneta Langerová, Chinaski, Niceland, DJ Wich, film Bobule, ceny si odnesli také Wohnout, Illustratosphere, Marek Ztracený, Wanastowi Vjecy, Lenka Dusilová, Iva Frühlingová, Matěj Ruppert, Dan Bárta, Richard Krajčo, Lucca, Neo, Tomáš Klus, Toxique, Blue Effect, Kabát ad.

Žebřík 2009 je hlavní akcí kandidatury Plzně na Evropské hlavní město kultury 2015. Více na www.plzen2015.eu.

Předprodej na slavnostní vyhlášení zajišťuje www.ticketportal.cz, objednávky můžete učinit také na predplatne@ireport.cz a tel. 377 431 105. Cena vstupenky je 299 Kč, cena VIP passu (zahrnuje rezervaci místa na VIP balkoně, vstup a bezplatnou konzumaci v backstage baru, vstup na after party a nový REPORT s DVD a CD) činí 990 Kč.

Další info v REPORTu 1-2/10 (vychází 16.1.), který navíc obsahuje inspirativní CD Soudczech - Best Of 2009.
zavřít