100°C a Goodfellas si kápnou do not

Vydáno 11.01.2010 | autor: PR

100°C a Goodfellas chystají společný akustický koncert. Ve středu 13. ledna se vůbec poprvé potkají na společných koncertních prknech, a to v pražském Paláci Akropolis.

100°C a Goodfellas si kápnou do not 100°C a Goodfellas si kápnou do not

Už s albovou novinkou Brant Rock se 100°C posunuli směrem k temnějším tanečním skladbám. Vývoj během bezmála dvouletého koncertování ještě podtrhuje novou sugestivní tvář kapely. Akustická podoba repertoáru pak dle frontmana Jakuba „Joshui“ Johánka překvapí odvážnými úpravami. Jako hosté se objeví zpěváci Marek Hupač (DJ set na afterparty) a Sabina Feldmanová. „Akustický set pro nás byl pozitivní výzvou. Ozvláštnit aranže, písním vtisknout nový rozměr a oprostit se od návyků, které během let v každé písni nastřádáte. Pro mě je to i výzva po stránce zvuku. Chci, aby každá skladba měla svou barvu,“ říká lídr Stupňů Johánek.


Lehce swingové podoby se dostalo skladbě Azataki, rockověji působí poslední singl One Time z desky Brant Rock. Posluchače čeká i nejnovější remix skladby Boring,“ slibuje. Kapela Goodfellas naopak vtrhla na česká pódia právě s akustickým zvukem. Loni odehrála přes sto koncertů a na podzim odjela rozsáhlé turné po ČR. S rockově energickou show v čistě unplugged podání patří k objevům klubové scény uplynulého roku.


Ačkoliv je ke „Stupňům“ poutá i určitá lokální spřízněnost, na pódiu společně zahrají premiérově. „Kluky ze Stupňů jsme potkávali v našem oblíbeném baru hned vedle parku, v němž jsme kdysi jamovali a nakonec dali dohromady Goodfellas. Oni už tehdy hustě koncertovali po celé republice a my jsme věděli, že přesně tak to chceme udělat taky. Setkání na jednom pódiu je pro nás nádherným završením loňského úspěšného roku,“ těší se na společný dvojkoncert karlovarští Goodfellas.


zdroj: Goodfellas

zavřít