Plastici si nasazují hudební masku

Vydáno 11.01.2010 | autor: redakce

The Plastic People Of The Universe nestárnou. Den před Vánoci vydali novou desku Maska za maskou, kterou pokřtí 15. ledna v Londýně a 26. ledna v pražském Paláci Akropolis.

Plastici si nasazují hudební masku Plastici si nasazují hudební masku

Nahrávka obsahuje poprvé v historii souboru jiné skladby, než které zkomponoval dlouholetý výhradní autor Mejla Hlavsa, který zemřel v roce 2001. Toho roku vyšlo i „posmrtné“ album Líně s tebou spím, které de facto uzavřelo jednu hudební kapitolu skupiny. Po osmi letech (po 41letech existence skupiny jako takové) tedy přichází na svět opět regulérní studiové album. Bylo natočeno ve dvou etapách (v červnu a v říjnu 2009) a přináší celkem 13 nových skladeb. Některé z nich již Plastici běžně hrají na koncertech, některé zazní teprve na křtu a několik kousků je určeno výhradně pro domácí poslech.


Hudba v sobě nese z větší části typický plastikovský sound, daný neobvyklým (ne)rockovým obsazením, několik skladeb z této tradice překvapivě vybočuje. Autorsky převažuje kytarista Joe Karafiát (6 skladeb), přispěli i Eva Turnová (3 skladby), Josef Janíček (2 skladby), Ludvík Kandl (1 skladba) a jedna skladba je společnou improvizací. Textově tvoří výrazný podíl svébytná poezie Vratislava Brabence, zbytek obstarali autoři jako J. H. Krchovský, Andrej Stankovič, Jiří Kolář. Vůbec poprvé se v repertoáru objevuje i zhudebněný text Ivana Martina Jirouse. Album se nahrávalo ve studiu Cox Davida Kollera.

zdroj: Guerilla
zavřít