Festival Transmusicales míří do Čech

Vydáno 15.01.2010 | autor: redakce

Transmusicales, jeden z nejstarších festivalů Evropy, proběhne poprvé v české mutaci. Doprovodná klubová akce se uskuteční ve dnech 25. a 26. března v brněnském klubu Fléda.

Festival Transmusicales míří do Čech Festival Transmusicales míří do Čech

Transmusicales patří mezi nejzajímavější hudební akce starého kontinentu. Festival nabízí každý rok (zatím) neznámé, a přesto velmi zajímavé kapely. Přestože nesází na hlavní headlinery, měl tu čest přivítat velká jména jako Nirvana, Beastie Boys, Kraftwerk nebo The Fugees. Transmusicales probíhá v bretaňském městě Rennes. Počátky se datují do roku 1978 a organizátoři se drží zásady, že žádná kapela nehraje na akci dvakrát.


V roce 2008 měla Česká republika ve Francii i své zástupce, koncertně se předvedli např. Le Pneumatique. Zatím poslední ročník se musel obejít bez domácích muzikantů. Brněnský klub Fléda chystá v rámci doprovodných klubových akcí dvoudenní festival právě pod hlavičkou Transmusicales. Akce proběhne ve dnech 25. a 26. března, interpreti jsou zatím v jednání. Pro aktuální informace sledujte web Flédy (www.fleda.cz).

Exkluzivní reportáž Jany Kománkové z festivalu Transmusicales najdete v aktuálním REPORTu 1-2/10.

mp
zavřít