Apocalyptica točí album se Slayer

Vydáno 19.02.2010 | autor: PR

Finští cello-rockeři Apocalyptica dokončují přípravy nového alba, které by mělo vyjít letos na jaře. Na desce se podílí i Dave Lombardo ze Slayer.

Apocalyptica točí album se Slayer Apocalyptica točí album se Slayer

Nová deska bude následovat jejich úspěšné album Worlds Collide z roku 2007, na kterém byla i skladba I Don’t Care, kterou produkoval Howard Benson (Motörhead, Papa Roach, Sepultura) a která se umístila na první příčce hitparády časopisu Billboard. Frontman kapely Three Days Grace, Adam Gontier, nazpíval vokály a natočil videoklip, který se držel na předních příčkách rockových hitparád téměř celý rok. Na sedmém studiovém albu může fanoušky potěšit větší podíl produkce Bensona a také silné umělecké vedení pod taktovkou Joe Barresiho (Tool, Queens Of The Stone Age, Coheed & Cambria), který je v současnosti ve Finsku a s tímto kvartetem dolaďuje poslední detaily.


Na projektu se společně s dalšími utajovanými hosty podílel také Dave Lombardo ze Slayer. Tři vystudovaní klasičtí cellisti Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Perttu Kivilaakso a bubeník Mikko Sirén v současné době dodávají finské prvky do nahrávek a připravují se na svoji únorovou invazi v hale Kaapelitehdas, kde se odehraje světově proslulý finský metalový veletrh. Začátkem března se kapela vrátí do Los Angeles a bude se připravovat na mezinárodní vydání očekávaného alba.

zdroj: Sony Music
zavřít