Žebřík pro Anetu, UDG a Chodúra

Vydáno 12.03.2010 | autor: redakce

Aneta Langerová, Martin Chodúr a UDG se stali nejúspěšnějšími účastníky 18. ročníku ankety ŽEBŘÍK 2009, jež byla vyhlášena 5. března v plzeňském Domě kultury.

Žebřík pro Anetu, UDG a Chodúra Žebřík pro Anetu, UDG a Chodúra

Ceny si odnášeli také Nightwork, Toxique, Vypsaná fixa, Dan Bárta s Illustratosphere, J.A.R., Chinaski, Kryštof, Monkey Business, Airfare či Mandrage.
Sošek „Tančící R“ výtvarníka Václava Česáka bylo rozdáno celkem 27 v devíti kategoriích. Hereckou hvězdou večera byl Kryštof Hádek, přebírající ocenění za filmy 2Bobule a 3 sezóny v pekle. Speciální cenu pak převzal Dan Bárta, který odehrál výjimečné „best of“ vystoupení s hity Alice, Illustratosphere, J.A.R., Sexy Dancers a Snowboarďáků. Koncertně se předvedli také Nightwork, UDG, Tata bojs a Vypsaná fixa.


Jsem rád, že se mezi stálice vklínilo nemálo kapel a interpretů, kteří nemají takovou mediální podporu, nezní z rádií, ale svůj úspěch si vyjezdili po klubech a festivalech. Je evidentní, že v Žebříku hlasovali skuteční znalci hudby, reagující na dění na scéně v uplynulém roce, a nikoliv jen fanoušci těch nejpopulárnějších umělců,“ komentuje výsledky vydavatel Jarda Hudec.

Na šestihodinové show ve vyprodaném DK Inwest bylo rovněž pokřtěno DVD Uvolněte se, prosím – Nejlepší hudební kousky s Davidem Krausem a Ivou Frühlingovou. Druhá scéna byla vyhrazena hip hopu a taneční hudbě.


Stejně jako v minulých letech na slavnostní večer, moderovaný režisérem Zdeňkem Suchým, navázala pověstná after party, která probíhala až do ranních hodin v plzeňském klubu Buena Vista. 

Kompletní výsledky včetně zahraniční části přinese dubnové číslo REPORTu. Jeho přílohou bude i exkluzivní DVD Žebřík 2009.

Hlavními partnery akce jsou Božkov, ČD Cargo, Skupina ČEZ, Plzeňská teplárenská a O2 extra. Žebřík 2009 podporuje kandidaturu Plzně na Evropské hlavní město kultury – www.plzen2015.eu.


ŽEBŘÍK 2009 REPORT MUSIC AWARDS
DOMÁCÍ ČÁST - VÝSLEDKY 1.-3. MÍSTO


SKUPINA
1. UDG
2. Chinaski
3. Kryštof

ALBUM

1. Jsem – Aneta Langerová
2. Twilight Of Jesters? – Monkey Business
3. Klenot – Vypsaná fixa

SKLADBA
1. V bezvětří – Aneta Langerová
2. Globální oteplování - Nightwork
3. Holka s lebkou – Vypsaná fixa

VIDEOKLIP
1. Éterická – UDG
2. Collapse – Airfare
3. Nejen Ian – Illustratosphere

ZPĚVÁK
1. Martin Chodúr
2. Dan Bárta
3. Matěj Ruppert

ZPĚVAČKA
1. Aneta Langerová
2. Ewa Farna
3. Klára Vytisková

OBJEV
1. Martin Chodúr
2. Nightwork
3. Mandrage

HUDEBNÍ DVD
1. 1989-2009 – J.A.R.
2. I Love My Sofa - Toxique
3. V Lucerně – Jarek Nohavica

FILM
1. 2Bobule
2. Líbáš jako bůh
3. 3 sezóny v pekle

PRŮSER
1. Vláda ČR
2. Jiří Paroubek
3. Iveta Bartošová

foto Petr Flíček, Radek "Chemik" Chlubna
 

zavřít