BUTY - Normale

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

ŠESTÁ ŘADOVKA jedné ze zlatých jistot české hudební scény - BUTY - je konečně na světě a nutno dodat, že právě světu, neustále smýkanému rasistickými tendencemi, má být patrně určena. Ptáte se proč? Cožpak nevíte o existenci pořadu České Televize Romale? Že víte? Nu, pak už by vám to mělo dávat smysl.
Partička kolem Radka Pastrňáka nahrála znamenitý úlet (v pravém slova smyslu), o kterém můžeme s nadsázkou hovořit jako o hudební seminární práci na téma "Etnologický výlet do duše muzikálního Róma". Kapela, značně ovlivněná Kusturicovým filmem Černá kočka, bílý kocour, postavila svůj materiál především na rómské melodice, humorně patetických vokálech, lehké cikánské dikci a zejména na obecně uvolněném výrazu, tak typickému pro hudební produkci menšinového národa. Výsledkem jejich snažení je dvanáctero písní, u kterých se zasmějete při každém (!) poslechu. Radek si dal (pospolu se standardně hostujícími vokalisty souboru G.G.Pump) opravdu záležet na tom, aby skladby především zpěvem definovaly osobitou atmosféru cikánských tancovaček a zároveň si ponechaly butovské atributy svěžích a lidských písniček. A kdyby ortodoxní milovníci předchozích nosičů But nezkousli rómskou tématiku, stále si tu přijdou na své. V hudební složce Normale objevíte i veskrze necikánské postupy (např. Rak - decentně vycházející ze Slavíků z Madridu - nebo Oslemty) a několik šíleností, jako kupříkladu přiléhavou parodii na taneční rychlokvašky Totále.
Víc ani slovo o obsahu. Tuhle desku si prostě pořiďte, uspořádejte obrovskou žranici a během ní ji dejte do sterea na funkci "repeat". Klidně až do pozdních hodin ranních. Dost možná se uzpíváte k smrti. Teda, jestliže se dřív k smrti neuchechtáte. Už jen vynikající obal donutí k úsměvu.
Be kind to your local nazi!
Give him CD Normale!

BUTY - Normale BUTY - Normale

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít