Sebastian Ingrosso: síla je v motivaci

Vydáno 16.03.2010 | autor: redakce

Přečtěte si rozhovor se Sebastianem Ingrossonem, členem respektovaných Swedish House Mafia, o amatérských zvukařích, tancování a samozřejmě o jeho oblíbené muzice.

Sebastian Ingrosso: síla je v motivaci Sebastian Ingrosso: síla je v motivaci

Jakého úspěchu si ve své kariéře vážíš nejvíce?
Ve Švédsku jsme vyhráli nejednu velkou hudební cenu, což pro mě znamenalo opravdu moc. Dostali jsme ocenění pro nejlepší nováčky na scéně v roce 2005 a tu samou kategorii jsme vyhráli i na Ibize. Také první hraní v Pache společně s Ericem Morillem byla neskuteční jízda. To nám bylo teprve 21!

Co se nejčastěji dere z reproduktorů, když jim zavelí Sebastian Ingrosso?
Na prvním místě vždycky house, ale nejraději bych odpověděl, že vždy něco z každého druhu taneční hudby – progressive house, tech-house, techno, vocal house. Je to o lidech, když cítím, že to chtěj, tak to dostanou. Vše, co přinutí lidi se hýbat, se dá zneužít.


Co tě dokáže při hraní nejvíc naštvat?
Ani ti nevím. Špatná zvuková aparatura a odposlechy, limitéry, …prostě všechno, co mi alespoň trochu brání hrát naplno tak, jak chci. A taky amatéři u světel. Jinak mi vadí, když mi zapomenou přinést mikrofon. 

Kluby nebo raději festivaly?
Potřebuju a mám rád obojí – a moc!

S kolegou ze Swedish House Mafia, Stevem Angelem, udržujete dlouhodobé přátelství. Projevilo se to nějak v tvé tvorbě, pomáháte si hodně?
Steve a já jsme spolu vyrůstali a známe se asi od šesti let. To ovlivnění přišlo ale až s Axwellem a založením Swedish House Mafia. Je to, jako bych měl při hraní vedle sebe dva bratry, dokonale si rozumíme, a proto nás SHM tolik baví. A když tři blázny, jako jsme my, něco baví, tak to nikdy nemůže dopadnout špatně.

 
Tancuješ rád nebo jsi ten typ věčně soustředěného DJe přikovaného k pultu?
Miluju tanec, pokud nemůžu tancovat, tak z toho někdy fakt šílím… Patří to k tomu, cítit to podobně s těmi, pro které hraji. Je důležité si pak najít ten správný bod varu, aby mohla party konečně začít.

V čem je podle tebe tajemství dobrého tracku?
Asi melodie…, nic víc někdy není třeba, jen melodie.

Čím se odlišuje tvůj zvuk od tvých kolegů producentů a DJs?
To je těžké definovat, protože každý z náš čerpá z rozdílných hudebních vlivů, kterými si prošel. A i když se sejdeme u stejného hudební škatulky, tak ty tyhle základy jsou tam vždy znát. To, co dělá tento výsledek unikátním u každého, je vždy v motivaci. Pokud nemáte ten pocit a nejste sami stoprocentně přesvědčení, že to lidi dostane, nemá cenu s tím vylézt ani ze studia, natož před lidi. Tím se řídíme i ve Swedish House Mafia. Pak když máte za sebou hraní jako v Brixton Academy a vidíte ten dav, tak víte, že recept to je správný.
zavřít