Green Day zahrají v červnu v Praze

Vydáno 02.04.2010 | autor: PR

Američtí Green Day přijedou 29. června do Prahy. Na Výstavišti předvedou pod širým nebem, jak zní naživo jejich aktuální album 21st Century Breakdown, ke kterému jedou evropské turné.

Green Day zahrají v červnu v Praze Green Day zahrají v červnu v Praze

Green Day vystoupí pod širým nebem v areálu holešovického Výstaviště v rámci evropského turné ke své zatím poslední desce 21st Century Breakdown, která letos získala Grammy v kategorii Nejlepší rockové album. „Kapela je ve vrcholné formě, koncert by měl trvat tři hodiny a můžeme se tak těšit na skvělý zážitek,“ říká Borek Jiřík, pořadatel koncertu. 21st Century Breakdown vyšlo 15. května 2009 a ihned se dostalo na první místo amerických hitparád.


Green Day
, kteří jsou vedle Offspring považováni za průkopníky renesance punku a punkrocku v 90. letech, tímto albem potvrdili své postavení – od založení v roce 1987 prodeje desek v mnoha miliónech kusů, řada prestižních ocenění (Grammy, Brit Awards, MTV Music Awards, American Music Award apod.) a neutuchající přízeň fanoušků. V současné době je také s napětím očekávána dubnová premiéra divadelní verze jejich veleúspěšné desky American Idiot z roku 2004 na Broadwayi. Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji od 31. března.

zdroj: ArtsMarketing.CZ
zavřít