MGMT: Sarkozyho miláčci v Praze

Vydáno 08.04.2010 | autor: PR

Americká parta MGMT přijede 10. prosince představit do pražského Divadla Archa svoje nové album Congratulations a zahrát hity z debutu Oracular Spectacular.

MGMT: Sarkozyho miláčci v Praze MGMT: Sarkozyho miláčci v Praze

MGMT tvoří dva hudebníci – Andrew VanWyngarden a Ben Goldwasser. Potkali se na výtvarné škole Wesleyan v Connecticutu a založili kapelu s názvem Management (protože takové jméno již existovalo, původní název byl změněn na MGMT). Oba pocházeli z rodin stárnoucích hippies a na svá šílená patnáctiminutová vystoupení na sebe tehdy navlékali, co se dalo. Hlavním hudebním nástrojem byl Benův laptop a jednou z jejich prvních písniček byla Kids, která se později stala velkým hitem z prvního alba. Vydali EP Time To Pretend a doprovázeli jako předskokani Of Montreal. Po čase nahrávky MGMT zaregistrovala Maureen Kenny z Columbia Records a nabídla jim nahrávací smlouvu.


Po roce se zrodilo první album s názvem Oracular Spectacular. Tři singly z alba pocházely z jejich počátků před jejich kariérou u Sony, včetně Kids. Kids se staly superhitem, oblouznily i Nicolase Sarkozyho, který bez svolení vydavatele písničku použil na svých oficiálních webových stránkách. V prosinci 2008 se Oracular Spectacular prodalo přes 1,6 miliónu kusů po celém světě. Před nahráváním druhého alba se Ben věnoval studiu autobiografie hudebníka Juliana Copea, který líčil své zážitky s LSD po ústupu ze slávy se skupinou Orange Juice.Na jaře 2009 se v Malibu sešli Ben, Andrew a Pete „Sonic Boom“ Kember, někdejší člen legendárních Spacemen 3 a současný člen kapely Spectrum. Právě tady vzniklo nové album Congratulations, které sahá k Sydu Barrettovi a psychedelické hravosti dalších kapel šedesátých let. Texty ztratily naivitu debutu - tématem je odvrácená strana současných posedlostí – hedonismu a rockové slávy.

zdroj: SONY Music
zavřít