Lusine: oslavte jaro technem a tancem

Vydáno 13.04.2010 | autor: redakce

Slavit jaro nebo tančit? S projektem Lusine jde obojí. Přesvědčit se o tom můžete na pražském koncertu, který proběhne tento čtvrtek 15. dubna v prostoru NoD.

Lusine: oslavte jaro technem a tancem Lusine: oslavte jaro technem a tancem

Jeff McIlwain aka Lusine nikdy nepopíral, že dozvuky detroitského techna a Británie konce 90. let minulého století jsou pro něj producentskou platformou, na své aktuální desce A Certain Distance z roku 2009 je ale přehlušil něčím přívětivějším. Rovně tepající beaty rozlámal do náročnějších IDM struktur a vypletl s nimi nezvykle silné a pozitivní melodie, kterých se v současné elektronické hudbě objevuje méně a méně.


Desce tak sluší poslech ve sluchátkách, ovšem jak ukazuje třeba záznam z loňského ročníku festivalu Sónar, funguje i při tanečních akcích. Přímo se nabízí srovnání s aktuální tvorbou brazilského posttechnaře Guie Boratta, ale Lusine hraje přece jen jinou ligu. Zatímco Brazilec neustále tvoří hudbu a priori pro taneční parkety a emo nádech jí dodává jen pro snadnější přístupnost, Američan začíná na mnohem sofistikovanější úrovni a nesnaží se muziku zjednodušovat.Při pražské zastávce 15. dubna doprovodí projekt Lusine i zasněný Brit Fieldhead s citem pro roztáhle offbeatové plochy.

Lusine (USA) + Fieldhead (UK)
Čtvrtek 15. dubna 2010, Roxy/NoD, 19.30, Praha

text Ondřej Stratilík
zavřít