PRIESSNITZ - Zorro Zero.rmxs

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

SKUTEČNOST, že někdy jeseničtí PRIESSNITZ přistoupí k remixům, se dala očekávat. Minimálně od doby, kdy zpěvák Jaroslav Švejdík nahrával s Bullerbyne (a maximálně od čtvrtého alba Seance, které jako první vzniklo pod taktovkou Jana P. Muchowa). Zorro, jako eklektivní (protože na jisté skladby zapomínající) remixový nosič předchozího počinu Zero stihlo ještě lehce ofouknout předvánoční trh. Poněkud zarážejícím faktem je názor (u piva zaslechlý) hned několika letitých fanoušků, kteří tvrdí, že Zorro silně válcuje "jaksi nedodělanou" Zero. Grrr!!! Nelynčujte mne, prosím! Jak jsem koupil, tak prodávám.
Zorro selektivně demonstruje ty lepší kousky Zero. Většina remixů je naprosto excelentní. Nejdřív vás zatahá za vousky Blue a Clad v samplovém lahůdkářství své verze Rána, abyste se hned poté dotkli jednoho z vrcholů desky V samotách (Kleníkova verze stejně jako ta lehce dvoj-kroková od Loopirate pouze podtrhává výjimečnost původní skladby). O trochu horší je to s Drahou, kde si udělal Touchwood až příliš soukromou párty - našlápnutou, ale prostě k ostatním uzavřenou. Perverznost The Tchendos komentovat nebudu (Malej chlapec jako "pedofil remix", cha!). Vkusně si pohrál DJ Wich s Na Obloze - příjemnému průvanu z penerského Repertoáru podlehnete okamžitě. Honza Muchow klasicky "zapomenul" na jakýkoliv svižný rytmus a opět kroutí potenciometry tak dlouho, až se vaše sny jednoduše na krásno rozprostřou jako nový bílý ubrus. Díky tomu lépe vyniknou Floex se svým kočkomixem Na sever od ráje. Málo toho však zbylo z původního Rána ve verzi DaRodmanna a DJ Mania, což lze hodnotit stejně jako výkon Touchwooda, tedy: dobrá pecka, ale mohlo by tam být více Priessnitzu jako takového. Album pak uzavírá jeden z dalších vrcholů (Kdo ví od spřátelených Bullerbyne) a jeden se nestačí divit, jak se dá album poslouchat celé, od začátku až do konce. Dobrá, remix The Tchendos se dříve nebo později opomíjet musí, jestliže nechce člověk přijít o duševní rovnováhu, ale v Termixech od Tatabojs se musí přeskakovat mnohem častěji. Až toto je jednoduše a znamenitě ucelené album remixů!
Pokud si dobře vzpomínám, Roman Holý kdysi prohlásil, že úroveň českých remixů je mizerná.
Troufám si tvrdit, že doba pokročila a ona mizérie nálepky "rmx made in CZ" již vyšuměla. Tahle deska je toho prokazatelným důkazem.

PRIESSNITZ - Zorro Zero.rmxs PRIESSNITZ - Zorro Zero.rmxs

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít