Lamb of God poprvé v Česku

Vydáno 05.05.2010 | autor: PR

Americká metalová formace Lamb of God vystoupí premiérově na Slovensku a v České republice. Koncerty se uskuteční 23. května v bratislavském Majestic Music klubu a 24. května v Abatonu v Praze.

Lamb of God poprvé v Česku Lamb of God poprvé v Česku

Lamb of God platí v současnosti za hlavní tvář tzv. nové vlny amerického metalu. Jejich strmě se vyvíjející kariéra začala v roce 1994, ale až o pět let později vychází první album Burn The Priest, které je plné drsného a neučesaného zvuku. Následující roky jsou ve znamení tvrdé práce a nekonečného koncertování, mezi nímž vzniká materiál na další desky. Definitivní zlom přichází v roce 2003 s albem As The Palaces Burn, které vítězí v rozličných magazínech v kategorii „album roku“ a kapela vstupuje do pomyslné první ligy.

 
Stále více se začínají množit přirovnání k legendární Panteře, se kterou Lamb of God pojí zejména thrashmetalové kořeny a masivní energie, která z jejich hudby doslova prýští. Poznávacím znamením se stává neprostupná zvuková stěna tvořená dvěma kytarami, nadlidské výkony bubeníka Chrise Adlera a v neposlední řadě vokál frontmana Randyho Blythe, který dává vzpomenout právě na leadera Pantery Phila Anselma.

 
Následují další dvě desky a v minulém roce dosud poslední počin s názvem Wrath, který pokračuje v trendu „panterovského“ metalu, tzn., nechybí tradiční syrovost a agresivita. Lamb of God se zde prezentují jako nezastavitelná metalová mašina, která semele vše, co se jí postaví do cesty. Síla kapely však nejlépe vyzní naživo. Lamb of God prto přijíždí poprvé v historii do Česka a na Slovensko, aby potvrdili status jedné z nejvýraznějších kapel současné metalové scény. Jako support se na obou koncertech představí slovenští rust2dust.

zdroj: Obscure
zavřít