Socialismus do Česka dorazí v říjnu

Vydáno 19.05.2010 | autor: PR

Nový film Jeana-Luca Godarda Socialismus, který měl světovou premiéru na letošním festivalu v Cannes, se do české distribuce dostane v říjnu.

Socialismus do Česka dorazí v říjnu Socialismus do Česka dorazí v říjnu

Jedné noci vyzvou dva sourozenci zcela vážně své rodiče, aby jim vysvětlili význam slov Volnost – Rovnost – Bratrství. Dětsky upřímná otázka nedovoluje omezit se na otřepaná klišé, a tak rodiče a s nimi i tvůrci a diváci musejí bilancovat, odkud vzešly a kam dospěly tyto ideály. Během projížďky výletní lodí po Středozemním moři se otevře horizont s množstvím dalších otázek, příběhů, událostí, iluzí, mýtů a lží.


Koláž názorů náhodných pasažérů, mezi nimiž jsou válečný zločinec se svou vnučkou, významný francouzský filosof Alain Badiou, americká zpěvačka Patti Smith, či moskevský pohlavár, se prolíná s různými obrazovými materiály, které nás přemístí do Egypta, Palestiny, Oděsy, Hellas, Neapole či Barcelony. Jean-Luc Godard a jeho šest spolupracovníků natočili společný opus o nenaplněných ideálech západní společnosti plný kritické sebereflexe, nečekaných spojení, umělecké kreativity a vtipu.

zdroj: Artcam
zavřít