Bonobo: lepší než Groove Armada

Vydáno 20.05.2010 | autor: PR

Projekt Bonobo zavítá 7. června do pražského klubu Lucerna Music Bar. Ideální čas představit si hudební těleso producenta Simona Greena trochu detailně.

Bonobo: lepší než Groove Armada Bonobo: lepší než Groove Armada

"Bonobo přišel s nádherně organickou elektronikou, mohla by mu ji závidět i Groove Armada. Pohybuje se hodně daleko od tanečního mainstreamu a přitom je tak kreativní," napsal o albu Animal Magic respektovaný časopis Jockey Slut. Další desku Bonobo poslali do světa v roce 2003. Deník The Independent v souvislosti s albem Dial ´M´ For Monkey čtenáře vybídl: "Bonobo je jméno, které se vyplatí sledovat." Deska navazuje tam, kde předchozí Animal Magic dohrálo, okouzluje melodickým breakbeatem, nejlepšími momenty alba je bezesporu titulní skladba Noctuary nebo triphopový Wayward Bob.


Vrhne se do čehokoliv, pokud to tak cítí. Jako důkaz nabídl album Days To Come z roku 2006 a aktuální nahrávku Black Sands. Nahrávku ocenil i deník The Times, Days To Come jeho recenzent napsal: "To album je víc než kulisa, je to soundtrack duše.“ Kromě toho na Bonobovu genialitu posluchači můžou narazit například na prestižní kompilaci labelu Ninja Tune Solid Steel - It Came From The Sea, v mnoha remixech. Poslechněte si Bonobův mix skladeb z jeho aktuální desky Black Sands, stačí kliknout ZDE.  

zdroj: Baromet
zavřít