Roger Waters příští rok v Praze

Vydáno 28.05.2010 | autor: PR

Roger Waters se právě chystá na své až dosud nejambicióznější světové turné, na němž bude koncertovat se svým projektem The Wall. Vystoupí v pražské O2 Aréně 15. dubna 2011.

Roger Waters příští rok v Praze Roger Waters příští rok v Praze

Nejvýraznější a nejdůležitější postava skupiny Pink Floyd, hudebník, který vytvořil nejlepší alba této kapely jako Dard Side Of The Moon, Wish You Were Here a samozřejmě The Wall, vystoupí v pražské O2 Aréně 15. dubna 2011.

 


Tato neuvěřitelná show zahrnuje 73 metrů dlouhou a 11 metrů vysokou zeď, která bude v jejím průběhu postavena a opět zbořena. Integrální součástí tohoto fantastického představení budou i velkoplošné projektory, další rekvizity a speciální efekty.

Album The Wall, které vzniklo v roce 1979, bylo prezentováno překvapivě pouze párkrát - skupinou Pink Floyd v několika málo městech v letech 1980-81 a Rogerem Watersem na jeho samostatném koncertu v červenci 1990 k výročí pádu berlínské zdi v předchozím roce. The Wall je zpola biografickým příběhem, který se točí kolem postavy vykolejeného hudebníka jménem Pink prožívajícího osobní krizi. Do současné doby se tohoto alba prodalo na světové úrovni vice než 40 milionů kusů, a je tak nejprodávanějším dvojalbem všech dob. Singl Another Brick in the Wall, Part 2’ byl rovněž na vrcholu žebříčků ve více než 20 zemích. Fanoušci Pink Floyd a Rogera Waterse čekali celých 30 let na další představení této fantastické show. Ta se stane událostí číslo jedna v oblasti rockové hudby roku 2011.

 

Zdroj: Live Nation

zavřít