Iron Maiden vydají album v srpnu

Vydáno 08.06.2010 | autor: PR

Metaloví matadoři Iron Maiden chystají na 16. srpna nové album, které ponese název The Final Frontier. Kapela zároveň vyráží na světové turné, koncert v Čechách zatím potvrzen není.

Iron Maiden vydají album v srpnu Iron Maiden vydají album v srpnu

Album přinese desítku nových písní, přičemž první ochutnávkou je skladba El Dorado. Tu Iron Maiden zavěsili na svůj oficiální web www.ironmaiden.com a fanouškům ji nabízejí jako dárek k bezplatnému stažení. „Vzhledem k tomu, že tuhle píseň budeme hrát i na našem nadcházejícím turné, které začíná již za pár dní, myslíme si, že to bude pro fanoušky fajn dárek a navíc je parádně naladí na nové album,“ uvádí k tomuto rozhodnutí frontman Bruce Dickenson. Produkce nové desky Iron Maiden se ujal dlouholetý spolupracovník Kevin “Caveman“ Shirley, který se s kapelou zavřel počátkem tohoto roku do věhlasných Compass Point Studios na Bahamách.


Následně se kapela přesunula do Los Angeles, kde se natáčení dokončilo a proběhla i finálních mixáž nových písní. Z několika měsíční práce bylo vybráno následně deset písní s celkovou stopáží téměř sedmasedmdesáti minut, které budou tvořit v pořadí patnácté studiové album. Iron Maiden se vydávají již tento týden na velké Final Frontier World Tour, které zahájí ve středu 9. června vyprodaným koncertem v Dallasu. Zda se Iron Maiden s novým albem představí i v České republice, se dozvíme v následujících měsících.

zdroj: EMI
zavřít