Sting představí nový projekt i Praze

Vydáno 15.06.2010 | autor: PR

Sting spolu s Royal Philharmonic Concert Orchestra rozšířil své světové turné o několik evropských zastávek a 22. září 2010 se představí i v pražské O2 aréně.

Sting představí nový projekt i Praze Sting představí nový projekt i Praze

Světové turné Symphonicity odstartovalo 2. června koncertem ve Vancouveru, následně čekají Stinga vyprodaná letní vystoupení po celé Severní Americe. Sting představí své nejslavnější písně, které speciálně upravil pro symfonické aranže. Royal Philharmonic Concert Orchestra bude řídit Maestro Steven Mercurio (Pavarotti, Bocelli). Evropská tour začíná 3.září v Oslu, Sting také vystoupí v rámci speciálního koncertu ve svém rodném městě Sage Gateshead. Dále se turné zastaví ve Stockholmu, Helsinkách, Berlíně, Kolíně a Paříži. Následovat budou koncerty v Dublinu, Nantes, Antverpách, Hamburku, Frankfurtu a Stuttgartu.

 


Stingovi jeho slavná kariéra přinesla řadu multi-platinových alb, nespočet ocenění a na celém světě rekordní obrat ve výši téměř 100 milionů EUR. Tentokrát však budou Stingovy nejvetší hity interpretovány ve zbrusu nové podobě, o kterou se zasloužil Jorge Calandrelli, David Hartley, Michel Legrand, Rob Mathes, Vince Mendoza, Steven Mercurio, Bill Ross, Robert Sadin a Nicola Tescari. Výběr skladeb, vytvořený speciálně pro tento výlet, bude zahrnovat hity jako Roxanne, Next To You, Every Little Things She Does Is Magic a Every Breath You Take nebo Englishman In New York, Fragile, Russians, If I Ever Lose My Faith In You, Fields Of Gold a Desert Rose.

 


Stingovu vysoce očekávanému světovému turné bude předcházet vydání titulu Symphonicities letos v létě. Nové studiové album slouží jako konečná památka živého koncertu, respektive první singl Every Little Things She Does Is Magic, který již vyšel digitálně. Na albu nebudou chybět ani zásadní písně z repertoáru The Police jako Roxanne a Next To You, stejně tak jako písně ze Stingovy sólové kariéry, včetně Englishman In New York nebo I Burn for You a mnoha dalších. Album Symphonicities produkovali Rob Mathes a Sting, za mixážní pult se posadili Elliot Scheiner (Steely Dan, Fleetwood Mac) a Claudius Mittendorfer (Interpol, Franz Ferdinand). Stingův zájem o  spolupráci s orchestrem začal v roce 2008 na základě vystoupení s legendárním Chicago Symphony Orchestra.

Po přepracování výběru skladeb z jeho expanzivního katalogu, vystoupili společně v představení, které na něj hluboce zapůsobilo. Proto byl Sting nadšený, když jej Philadelphia Orchestra požádal, aby se k němu připojil v rámci 153. výročí Academy Of The Music. „Vystoupení, jak s Chicago Symphony Orchestra, tak s Philadelphia Orchestra, byla opravdu vrchol mé kariéry. Jsem nadšen možností koncertního turné s Royal Philharmonic Concert Orchestra, v rámci kterého se naskýtá možnost práce s novou paletou hudebních barev, mohu znovu pracovat a objevovat písně, které byly kostrou mých živých vystoupení po více než třicet let,“ uvedl Sting.

 


Royal Philharmonic Concert Orchestra již dříve hrál s mezinárodně renomovanými umělci, od operních hvězd, jako jsou Andrea Bocelli, Bryn Terfel, Renée Fleming, Kiri Te Kanawa a později Luciano Pavarotti k populárním kulturním ikonám, jako jsou Burt Bacharach, George Benson, Michel Legrand, Diana Krall, Tina Turner nebo Randy Newman. Sting bude rovněž doprovázen kvartetem hudebníků - Dominic Miller (Stingův dlouholetý kytarista), David Cossin (specialista na bicí nástroje a novou experimentální hudbu), Jo Lawry (zpěvák) a Ira Coleman (baskytarista). Stingův první výlet do klasické říše hudby začal s úspěchem jeho alba Songs from the Labyrinth vydaného v roce 2006, na kterém najdeme loutnou interpretovanou hudbu z 16. století od skladatele Johna Dowlanda. Po dokončení nesmírně úspěšného reunion turné se skupinou The Police se Sting vrátil s titulem If On A Winter’s Night, ze kterého dýchá jeho vášeň pro sjednocení hudebních žánrů. Promotérem Stingova letošního turné je společnost Live Nation, producentem pak společnost RZO Entertainment, Inc ve spolupráci s Universal Music Classical Management & Productions. Prezentováno je firmou Xerox. „Jsme nadšeni, že můžeme být součástí této vzrušující a jedinečné události,“ řekl Arthur Fogel (CEO / předseda Live Nation Global Touring, která turné pořádá). „Aranže v kombinaci s brilantním swingovým písničkářstvím a muzikantstvím bude nepochybně mít za následek kouzelný hudební večer.“

Zdroj: Live Nation

zavřít