Yeasayer: futuristi míří do Prahy

Vydáno 19.06.2010 | autor: PR

Američtí Yeasayer přijedou v srpnu v rámci turné k nové desce do České republiky. Svůj futuristický pop a hlavně album Odd Blood představí v Lucerna Music Baru.

Yeasayer: futuristi míří do Prahy Yeasayer: futuristi míří do Prahy

Od vydání svého ceněného debutu All Hour Cymbals (We Are Free) objela kapela Yeasayer celý svět. Zatímco jejich první deska vznikala v podmínkách naprosté izolace a soustředění, jejich nabitý koncertní kalendář je tentokrát donutil konfrontovat se se současnou hudební scénou a pokusit se i navzdory náročnému životnímu stylu na turné udržet svou pověst nejprogresivnější hudební formace na moderní scéně. Yeasayer se jako vždy straní setrvávání u toho, co již bylo řečeno, a inspirují se jak u zvukových experimentátorů, tak u svých kolegů v pop music.


Výsledkem jejich snahy posunout se zase o krok napřed před současnými trendy je letošní album Odd Blood. Zatímco album All Hour Cymbals bylo pokusem o vytvoření globálního eklektického stylu, nová deska Odd Blood se již vymyká veškerým současným civilizacím. Album Odd Blood je rozděleno na dvě části. Již úvodní kus The Children se svým zkresleným a zpomaleným zpěvem a rytmem připomínajícím roztloukání kamení v nejtvrdších věznicích značí odvážný odklon od předchozí tvorby. Yeasayer si nově vybavili své studio a namísto spaní na vavřínech se hodlají věnovat experimentování s novými nástroji a efekty.Rytmický nářez pokračuje i v popovějších skladbách jako Ambling Alp či Madder Red, které prezentují neopakovatelný přístup Yeasayer ke sladkým hitovkám. Druhá polovina nového alba je více experimentální a hravá. Čeští příznivci současné popové avantgardy budou mít možnost zhlédnout futuristickou show formace Yeasayer 16. srpna v pražském Lucerna Music Baru.

zdroj: D Smack U
zavřít