Adam Green: když folk není nadávka

Vydáno 21.06.2010 | autor: PR

Americký písničkář Adam Green, jehož skladbu proslavil film Juno, se představí 8. července v Praze a ukáže, jak dokáže folk být barevný.

Adam Green: když folk není nadávka Adam Green: když folk není nadávka

Americký písničkář Adam Green se narodil roku 1981 ve státě New York. Na vysokou školu chodil jen jeden semestr a pak se rozhodl věnovat se plně hudbě. Spolu s Kimyou Dawson tehdy založil “anti-folkovou” kapelu The Moldy Peaches. V tomto projektu dosáhl nezanedbatelné popularity, zejména díky písni Anyone Else But You. Roku 2004 se oba členové The Moldy Peaches rozhodli dát se vlastní cestou a vydat se na sólovou dráhu. Adam od té doby vydal několik úspěšných desek na značce Rough Trade Records s hity jako Jessica, Novotel, Friends of Mine či Dance with Me. Ve Velké Británii je také populární jeho předělávka hitu od The Libertines What a Waster.


Adam si častým koncertováním získal značnou skupinu příznivců v Evropě, zejména v Německu. Před dvěma lety začala znovu stoupat hvězda The Moldy Peaches, když byl jejich hit Anyone Else But You použit v populárním nezávislém snímku Juno. Ve filmu je dokonce scéna, kdy představitelé hlavních rolí Michael Cera a Ellen Page tuto píseň sami zpívají. Soundtrack z tohoto filmu se toho času dostal na vrchol americké prodejní hitparády, přesto se činnost kapely neobnovila a Adam se dále věnuje sólovému hraní a koncertování s Reginou Spektor. Jako sólového písničkáře jej uvidíme i my 8. července od 20:00 v pražském Lucerna Music Baru.zdroj: D Smack U
zavřít