Katy Perry porazila Beatles

Vydáno 23.06.2010 | autor: PR

Američanka Katy Perry si připsala zajímavý rekord. Dějiny přepsala, když se singlem California Gurls dosáhla na první místo amerického singlového žebříčku Hot 100 za pouhé dva týdny.

Katy Perry porazila Beatles Katy Perry porazila Beatles

To se zatím žádnému umělci vydávajícímu u EMI nepodařilo. Nejrychlejším startem se mohly dosud chlubit písničky Penny Lane od Beatles a Ode To Billie Joe, kterou v roce 1967 vydal Bobbie Gentry. Oběma trvalo čtyři týdny, než se staly číslem 1. Žebříček je sestavován na základě prodejních čísel a rotací v rádiích. Katy Perry, resp. skladba California Gurls, se mohla pochlubit neuvěřitelně vysokým počtem stažení - za první dva týdny si singl v digitálním formátu koupilo skoro 600 tisíc posluchačů!


O víkendu už číslo přesáhlo hranici jednoho a půl milionu stažení. Pro Katy Perry je to druhé No. 1 v tomto žebříčku, který v Americe patří k nejsledovanějším. Poprvé se na vrchol podívala se skladbou I Kissed A Girl. Singl California Gurls je první ochutnávkou z chystané desky Teenage Dream, jež by měla vyjít v létě. V Čechách je skladba po čtyřech týdnech pobytu v Radio Top 100 na čtrnáctém místě, na Slovensku už je dokonce druhou nejhranější písničkou.

zdroj: EMI
zavřít