Serj Tankian už tento čtvrtek v Praze

Vydáno 22.06.2010 | autor: PR

Serj Tankian chystá na konec léta nové album, jehož koncept navazuje na úspěšný počin Elect the Dead Symphony. Ten Serj představí živě 24. 6. v pražské Incheba Areně.

Serj Tankian už tento čtvrtek v Praze Serj Tankian už tento čtvrtek v Praze

Stejně jako Elect the Dead Tankian produkuje Imperfect Harmonies sám ve svém domácím nahrávacím studiu v Los Angeles. “Elect the Dead je v podstatě rocková deska s progresivními hudebními prvky,” říká Tankian. “Imperfect Harmonies by mohlo být označeno za rockovou desku, protože je rytmická s mnoha gradujícími pasážemi, ale instrumentace je trochu jiná. I když je tam basa, kytary a živé bicí, tím motorem je elektronika a orchestr. Je to docela výjimečná deska co do zvukové palety. Je to muzika, která musela dlouho dozrát a teď už se může podávat.


Album ovlivnila Tankianova zkušenost s natáčením Elect the Dead Symphony, symfonickou interpretací svého debutu, která se uskutečnila na Novém Zélandu s Aucklandskou filharmonií v březnu 2009. Představení bylo zaznamenáno a vyšlo jako CD/DVD Elect the Dead Symphony a právě s tímto projektem se Serj představí českému publiku již tento čtvrtek v Praze.

zdroj: Supraphon
zavřít