Serj Tankian chystá album

Vydáno 27.06.2010 | autor: PR

Serj Tankian chystá k vydání nové album s názvem Imperfect Harmonies, které bude následovat jeho úspěšné sólové album z roku 2007 Elect the Dead.

Serj Tankian chystá album Serj Tankian chystá album

Stejně jako Elect the Dead Tankian produkuje Imperfect Harmonies sám ve svém domácím nahrávacím studiu v Los Angeles. Album vyjdekoncem léta na labelu Serjical Strike/Reprise Records (u nás Supraphon). "Elect theDead je v podstatě rocková deska s progresivními hudebními prvky," říká Tankian. "Imperfect Harmonies by mohlo být označeno za rockovou desku, protože je rytmická s mnoha gradujícími pasážemi, ale instrumentace je trochu jiná. I když je tam basa, kytary a živé bicí, tím motorem je elektronika a orchestr. Je to docela výjimečná deska co do zvukové palety. Je to muzika, která musela dlouho dozrát a teď už se může podávat."

 


Imperfect Harmonies bude očividně stejně mocná a hudebně eklektická
deskajako její předchůdkyně. "Říkám té hudbě 'electro-orchestral-jazz-rock' protože tohle všechno ty písničky obsahují. Pár je jich hodně ořezaných, ale většina věcí to valí jako zvukovou stěnu, tak, jak jsem to nikdy před tím neslyšel.
Podařilo se mi smíchat orchestr s elektronikou, organické se syntetickým."


Album ovlivnila Tankianova zkušenost s natáčením Elect the Dead Symphony, symfonickou interpretací svého debutu, která se uskutečnila na Novém Zélandu s Aucklandskou filharmonií v březnu 2009. Představení bylo zaznamenáno a vyšlo jako CD/DVD Elect the Dead Symphony.


Borders Are (Lyric Video):


Tankianovy texty seopět týkají politiky, životního prostředí, sociálních i osobních problémů. "Možná je v nich tentokrát více naléhavosti," říká. "Ta deska je temnější a zahuštěnější v přístupu, ať už k textům nebo k hudbě. Vždycky jsem chtěl dělat hudbu, která je tvořivá, kvalitní a dojímavá. Nikdy jsem si neosvojil statickou metodu opakování sebe sama, ať to bylo se Systémem nebo teď. Každá deska, kterou jsem natočil, byla hudebně odlišná, nicméně všechny spojuje stejný integrální duch."


Tracklist alba Imperfect Harmonies


01. Disowned Inc. - 4:07
02. Borders Are - 4:38
03. Deserving? - 4:06
04. Beatus - 4:42
05. Reconstructive Demonstrations - 5:05
06. Electron - 3:46
07. Gate 21 - 2:43
08. Yes, It's Genocide - 3:15
09. Peace Be Revenged - 3:59
10. Left Of Center - 3:07
11. Wings Of Summer - 4:46

Zdroj: Supraphon
zavřít