Zakladatelé The Doors v Praze

Vydáno 03.07.2010 | autor: PR

Manzarek a Krieger, zakladatelé The Doors, zahrají písně The Doors v Praze již za dva týdny 13. 7. 2010 od 20:00 v Kongresovém centrum v Praze

Zakladatelé The Doors v Praze Zakladatelé The Doors v Praze

České publikum tak bude mít jedinečnou šanci vidět na vlastní oči dva ze zakladatelů legendárních The Doors. Klávesista Ray Manzarek a kytarista Robby Krieger s doprovodnou kapelou přijedou do pražského Kongresového centra zahrát nejznámější písně této ikony šedesátých let dvacátého století – Light My Fire, Riders on the Storm a další.

 

 

Význam The Doors a jejich hudby nejen pro dobu hippies, ale i celou historii, není třeba určitě připomínat. Kapela byla například v roce 1993 uvedena do rock´n´rollové síně slávy, v roce 2007 získala Grammy za celoživotní přínos a hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Manzareka s Kriegerem doprovodí na pódiu v Praze zpěvák Brett Scallions (ex-Fuel), baskytarista Phil Chen a bubeník Ty Dennis. Přijďte zažít nesmrtelnou hudbu v podání jejích původních tvůrců! Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro. Koncert začíná ve 20 hodin a pořádá jej agentura Charm Music. Více informací na www.charm-music.cz.

 

Navíc společnost Bioscop uvádí 19. srpna do kin celovečerní rockový dokumentární film pod názvem The Doors – When You´re Strange. Diváci uvidí dosud nezveřejněné záběry proslulé čtyřčlenné kapely a připomenou si výstřelky Jima Morrisona. Komentář k filmu namluvil Johnny Depp.

 

Kapelu The Doors založili v Los Angeles v roce 1965 klávesista Ray Manzarek (narozen 1939) a zpěvák Jim Morrison spolu s bubeníkem Johnem Densmorem a kytaristou Robby Kriegerem (narozen 1946). O dva roky později vydali na značce Elektra Records první album The Doors s písní Light My Fire. Deska se okamžitě stala hitem a ikonou psychedelické éry, stejně jako jejich další nahrávky (i když se střídavým úspěchem). Největší pozornost na sebe vázal charismatický zpěvák Jim Morrison, ať už svým charakteristickým hlasem, tak i excesy spojenými s alkoholismem, drogami či veřejným pobuřováním. Morrison zemřel v roce 1971 za ne úplně jasných okolností zřejmě na předávkování drogami. Řada fanoušků ale věří, že podobně jako Presley je Morrison naživu. Legenda The Doors ale přežila a rostla i po smrti jednoho ze zakladatelů. Vycházely početné životopisy The Doors i Morrisona, v roce 1991 režisér Oliver Stone natočil hraný film The Doors s Valem Kilmerem v roli Morrisona. Po smrti Morrisona The Doors pokračovali nějaký čas v hraní, vydali pár desek, ale v roce 1973 se definitivně rozešli. V roce 2002 se Manzarek a Krieger opět spojili pod názvem The Doors of the 21st Century, ovšem již bez původního bubeníka Johna Densmora, který je spolu s rodinou Jima Morrisona za užívání názvu The Doors zažaloval. Z tohoto důvodu se kapela přejmenovala na Riders on the Storm a v roce 2008 na Ray Manzarek and Robby Krieger of The Doors.

Zdroj: Arts Marketing
zavřít