Röyksopp vydají album Senior v září

Vydáno 30.06.2010 | autor: PR

Elektroničtí mágové z Norska konečně svým fanouškům oficiálně oznámili termín vydání desky Senior. Den D nastane 13. září 2010. Ovšem čeští obdivovatelé křišťálové čistoty severského zvuku budou mít k dispozici vydatný Seniorský hudební předkrm.

Röyksopp vydají album Senior v září Röyksopp vydají album Senior v září

Röyksopp se totiž ze svých zamrzlých iglú za polárním kruhem vydají na Open Air Festival. V Panenském Týnci zahrají některé skladby z chystaného alba a doplní je hitovkami z ostatních desek.

Torbjørn Brundtland a Svein Berge, které společně známe jako Röyksopp, se v průběhu roku 2008 rozhodli, že je na čase přijít opět s novým hudebním materiálem. Ale protože desky vycházejí v době internetových vydavatelství jako houby po lijáku, Röyksopp šli svou cestou, ostatně jako vždy. Připravili materiál rovnou na dvě desky. První z nich spatřila světlo světa na jaře loňského roku. Nesla název Junior a znamenala návrat k tanečním a hravým kořenům Röyksopp, tedy na zlatou éru z dob desky Melody A.M. Svými vokály okořenila album švédská zpěvačka Robyn, kterou si můžete pamatovat třeba z hitového singlu The Girl and the Robot. Ale Torbjørn a Svein nejsou jen průkopníci hravých chytlavých melodií. Mají i druhou osobnost, o které bude vypovídat právě album Senior.

 


Kapela na svých internetových stránkách vysvětluje, že deska Senior je o zkušenostech. „Naše dvě poslední desky jsou jako pokrevní příbuzní. Reprezentují dva velice odlišné umělecké postoje Röyksopp. „Junior“ klade důraz na vokály, zapamatovatelné melodie a harmonie. Album má energii a číší z něj mladistvý přístup,“ prohlašují Röyksopp. „Zatímco Senior je introvertní, pohodlný a půvabný protějšek, který přímo přetéká temnými tajemstvími a překroucenými vzpomínkami. Deska říká „jsem už starý a mám zkušenosti,“ dodává severská dvojka.

 

 

Záměrem Röyksopp při nahrávání desky Senior bylo vytvořit jeden příběh a ne několik nenavazujících skladeb. „Každá píseň má svou specifickou úlohu v rámci celku. Všechny skladby jsme skládali s tím, že musí fungovat s ostatními v rámci celé desky,“ říkají Röyksopp. Podle kapely je Senior vlastně útokem na dnešní dobu MP3 přehrávačů, kdy většina lidí jen „vyzobává“ to nejlepší z desek nejrůznějších interpretů všech žánrů. Chystaná deska bude mít devět skladeb a už podle jejich názvů je jasné, že půjdou pořádně „do hloubky“. Například úvodní And The Forest Began To Sing („A les začal zpívat“) dává tušit, že budeme mít co do činění s objevováním hloubky severské duše.
Tracklist alba Senior:

1. ...And The Forest Began To Sing
2. Tricky Two
3. The Alcoholic
4. Senior Living
5. The Drug
6. Forsaken Cowboy
7. The Fear
8. Coming Home
9. A Long, Long Way

Zdroj: Open Air Festival


zavřít