Oceansize v říjnu v Lucerna Music Baru

Vydáno 30.06.2010 | autor: PR

V pražském Lucerna Music Baru se na podzim představí další skvělá britská kytarovka: Oceansize. Fanouškům zahraje 24. října

Oceansize v říjnu v Lucerna Music Baru Oceansize v říjnu v Lucerna Music Baru

Anglická rocková partička Oceansize ponořila své pěstěné ručky do špinavého bahna showbusinessu již před delší dobou. Dnes je za nimi řádka alb, bezpočet koncertů a několik let trvající kocovina. Jenže kdo vlastně jsou Oceansize a o co jim jde?

Oceansize se zrodili ve slunném Salfordu roku 1998 v myslích pěti mladých houževnatých dorostenců, kteří se běžně setkávali, aby popíjeli svou oblíbenou Stellu, konzumovali propašované zakázané látky a diskutovali o kytarových efektech. Během let se mezi nimi udržely názorové pře o to, který efekt je ten nejlepší.

 

 

Po milióntém vystoupení v manchesterském klubu Roadhouse si jich povšiml nezávislý label Beggar's Banquet. Následovala dvě alba (Effloresce a Everyone Into Position), která se líbila skoro každému, kdo je slyšel. Ještě mezi nimi stačili Oceansize v roce 2004 vydat EP Music For Nurses, které i dodnes zůstává velmi populární mezi fanoušky kapely.


Kapela poté přivítala nového baskytaristu Stevena Hodsona a přešla k německému vydavatelství Superball. Zde se objevilo album Frames, které naznačilo návrat k táhlým hypnotickým kompozicím. V minulém roce se kapela odhodlala k monstróznímu projektu sedmidiskového balíčku Feed To Feed, na němž živě zazněla snad každá skladba, kterou kdy kapela napsala.

A jak tedy Oceansize zní? Abychom na tuto otázku odpověděli vyčerpávajícím způsobem, museli bychom teď začít z rukávu sypat nelogická rádoby-filozofická přirovnání. Možná vám ale pomůže, když řekneme, že Oceansize si rádi hrají s prostorem a rychlostí, nejsou zrovna příznivci dokonalé harmonie, rádi své fanoušky překvapují a občas si musíte trochu počkat, než se doberou pointy. Nebo vám můžeme nabídnout několik slavnějších jmen podobného zaměření, s nimiž Oceansize už hráli: Faith No More, Biffy Clyro, Porcupine Tree, Cardiacs, Smashing Pumpkins, Coheed And Cambria.

Nejlepší ale stejně bude, když se o stylu a kvalitách této rockové bandy přijdete na podzim přesvědčit sami. Oceansize uvítáme 24. října v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 300,- Kč + poplatky k zakoupení v sítích Tickepro, Ticketstream a Ticketportal, na místě za 400,- Kč.

Zdroj: DSmackU
zavřít