Britští Goldfrapp roztančí Prahu

Vydáno 03.07.2010 | autor: PR

Elektronické duo Goldfrapp, projekt zpěvačky Alison Goldfrapp a producenta Willa Gregoryho, roztančí 12. října pražský klub SaSaZu od 22:00

Britští Goldfrapp roztančí Prahu Britští Goldfrapp roztančí Prahu

Goldfrapp, kteří jsou držiteli řady hudebních ocenění a patří k předním britským klubovým kapelám, přijedou v rámci turné k desce Head First, kterou vydali v březnu letošního roku a na které se inspirovali popem a diskem 80. let. Goldfrapp se vrací do České republiky po dvou letech, kdy sklidili svým energickým koncertem velký úspěch na festivalu Colours of Ostrava. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim za 770 Kč (základní) a 2590 Kč (VIP). Více info: www.charm-music.cz.

Goldfrapp vznikli v roce 1999 v Londýně jako společný projekt zpěvačky, hudebnice i skladatelky Alison Goldfrapp a hudebníka a producenta Williho Gregoryho, kterého zaujaly její sólové nahrávky. Alison před tím hostovala jako zpěvačka u řady dalších muzikantů jako Tricky, Orbital nebo Peter Gabriel. V roce 2000 vydali debutovou desku Felt Mountain, která byla plná minimalistických, snivých elektronických skladeb, pomalých temp, smyčců, lehkých syntetizátorů a měkkého hlasu Alison. U kritiky debut sklidil velký úspěch, získal dvě prestižní ceny Mercury, s prodeji to ale tak slavné nebylo. Na dalších albech, Black Cherry a Supernature, duo využilo prvků z taneční a disko hudby i glam rocku, což jim otevřelo cestu k širšímu publiku. V roce 2008 spatřilo světlo světa více ambientní, psychedelické a folkovější album Seventh Tree, kde dokonce zazněly harfy. V roce 2009 nahráli s orchestrem Goldfrapp hudbu k filmu o mladém Johnu Lennonovi Nowhere Boy. Album Head First z března naopak představuje příklon k tanečnímu popu a disku 80. let, aniž by ale rezignovalo na to, co mají fanoušci na Goldfrapp rádi. Více informací na www.goldfrapp.com.


Zdroj: Arts Marketing
zavřít